Misafirler için oda hazırlarken dikkat edilmesi gereken detaylar:

Misafir odanızı dekore ederken, bu bilgileri dikkate alın.

Kalabalık bir aileniz varsa ve ya misafir ağırlamayı seviyorsanız, misafir odanızı dekore ederken, gelen misafirlerinizin konforu için, bu bilgileri dikkate alın.

Misafir odanızın rengini, sade renkler içerisinden tercih edin. Misafir odanız, hem oturma, hem de yatak odası niteliğinde kullanılacağı için, çok zıt ve göz alıcı renkler rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, sade renkler üzerinde durun. Kahve tonlarının hâkim olduğu bir misafir odası, ideal olabilir. Duvarlarınızda krem rengi, beyaz gibi tonları tercih edebilirsiniz. Döşeme ve halınızda ise, kahve ve krem renklerinin karışımı ile odanızı renklendirebilirsiniz.

Misafir odanız, çift işlevli kullanılacak bir oda olduğu için, dekorunuzda kullanacağınız objeleri de özenle seçmelisiniz. Çok göz yoran, fazla renkli, fosforlu, dekorasyonla uyumsuz objelerden kaçınmalısınız.

Perde seçiminde ise, odanızla uyumlu ve hatta mümkünse, beyaz ya da krem renkleri arasından seçim yapın. Böylelikle, misafir odanızın sadeliğini korumuş olacaksınız. Ayrıca, oda içerisinde, küçük boy abajur tarzında masa lambası kullanabilirsiniz. Bu abajur gündüz hoş bir görüntü yaratırken, gece ise, misafirler tarafından okumak için kullanılabilir.

Bir misafir odasının olmazsa olmazı yatacak bir yerdir. Bu nedenle en çok önem verilmesi gereken nokta, misafirlerin rahat edebileceği bir yataktır. Ancak, günlük kullanım açısından pratik olması nedeniyle kanepeler, misafir odalarının vazgeçilmezlerindendir. Dekorasyonunuza uygun renklerde alacağınız bir kanepe, misafirlerin gündüz otururken kendilerini rahat hissetmelerine neden olacaktır. Böylece misafir odalarınızda, hem yatak hem koltuk alma derdinden kurtulmuş, gereken duruma göre kullanabileceğiniz çok işlevli bir kanepeye sahip olmuş olacaksınız. Kanepe alarak, küçük misafir odalarını da daha kullanışlı kılmış olacaksınız.

Tüm bu bilgiler sayesinde, misafir odanızı daha rahat edilir kılacak, ayrıca gündüz kullanıma da uygun hale getireceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu