Misket limonu ile cam vazonuzun havasını değiştirin

Misket limonu dilimleri ile cam vazonuzu beklenmedik biçimde süsleyebilirsiniz.

Taze çiçeklerle hazırlanmış bir vazo çoğu zaman evdeki tüm havayı değiştirir. Çiçekler görünümleriyle olduğu kadar, etrafa yaydıkları enfes kokularla da bulundukları ortamı etkisi altına alır. Özellikle oturma odasında veya salondaki masanın üzerine yerleştirilecek göz alıcı çiçeklerle dolu bir vazonun seyrine doyum olmaz.

Taze çiçekler ve cam bir vazoya bir tutam yaratıcılık katarak, umulmadık ve şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bu uygulama için seçeceğiniz çiçekler büyükçe, vazonuz ise olabildiğince sade köşeli bir cam vazo olmalı. Taze çiçeklerinizi vazonuzun içine yerleştirin. Çiçeklerin uzun süre dayanmaları için saplarını yarısından kesecağiniz bir buzdolabı poşetinin içine su doldurarak, su dolu torbaya sokun ve sapların etrafından ağzını bağlayın. Yapacağımız uygulamada vazoda su olmaması gerektiği için, çiçeklerin su ihtiyacını bu şekilde karşılamamız gerekir. Çiçeklerin vazoda hoş bir şekilde yerleştiğinden emin olduktan sonra, bir kenarda hazırladığınız ince dilimlenmiş misket limonlarını vazonun iç duvarlarından aşağı iterek yerleştirmeye başlayın. Vazonun iç duvarları tamamen misket limonu dilimleri ile kaplanana kadar devam edin.

İşte size alışılmadık olduğu kadar ağız sulandıran bir vazo uygulaması. Bu vazo uygulamasını sofranızın ortasına yerleştirerek, iştahınızın kabardığını da gözlemleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu