Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobilya sektörünün büyüme göstermesi, tüketici açısından çeşitliliğin de artmasını sağlıyor.

Her tarza uygun sayısız mobilya seçeneğinin markalı ve markasız mağazalarda bulunabildiği pazarda; birbirine görünüşte çok benzer ürünler arasındaki ciddi fiyat farkları tüketicinin kafasını karıştırabiliyor.

Aslında ilk anda tahmin edilebileceği gibi fiyat farklılıkları ürünlerin malzeme ve işçilik kalitesi gibi kriterlerden kaynaklanmakta olsa da; kıyaslama yaparken dikkat edilmesi gereken başka detaylar da var.

Bambu mobilya

Alfemo’nun pazarlama müdürü Süleyman Zoral konuyla ilgili şunları söyledi: “Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ürünün kalitesi ve sağlığa zararlı malzemeden yapılıp yapılmadığının kontrolü olmalı. Tüketici güvenliği yasalarına ve Avrupa Birliği Standartlarına uygunluk belgelerinin bulunması; döşemeli ürünlerde Ekoteks ve TSE EN standartlarını taşıyan ürünlerin kullanılmış olması da mobilyanın hem ömrünü uzatır hem de tüketiciye temizlik ve kullanım kolaylığı sağlar.”

Satış sonrası servis hizmetlerinin de tüketici tarafından özenle üzerinde durulmasının, ürünün kullanım sürecinde yaşanabilecek mağduriyetleri engellemek adına son derece önemlidir.

Fiyat kriteri satın alımlarda önemli rol oynuyor. Ancak söz konusu mobilya gibi uzun yıllar kullanılacak bir ürün olunca, ilk alımda ayrılan bütçenin verimli değerlendirilmesi önem kazanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu