Mobilya Onarımı İçin Pratik Öneriler

Salonunuzda, mutfağınızda, yatak odanızda kullandığınız mobilyaların başına çeşitli ev kazaları gelebilir. Sigara yanıkları, çay lekeleri, çatlaklar bu ev kazalarından sadece bazılarıdır. Bunların haricinde kullanımdan kaynaklı onarımlar da gerekebilir.

Basit sorunlar için basit çözümler yeterli olacaktır. Lekelenmeler, çatlaklar, yanıklar,sesler için mobilyanızı değiştirmeniz gerekemez.

Sigara yanıkları: Sigara yanıklarının üzerine biraz mayonez sürüp bekleyin. Ardından yumuşak bir bezle cila sürerek parlatın.

İskemle ayakları: Sallanan ayağı sağlamlaştırmak için içeri giren kısmın üzerine ince ip sarın ve üzerine tutkal sürün. Arından dişi kısmın ucuna vurarak içine iyice sokun.

Masa ayağı: Kısa kalan masa ayağının altına tutkalla bir parça keçe yapıştırın.

Mobilya cilası: Bir ölçek kaynatılmış beziryağı, bir ölçek terebentin ve bir ölçek sirkeyi karıştırın. Bu karışımı yumuşak ir bezle mobilyaya uygulayın.

Tahta kurtları: Tuz, karabiber ve hardalı sirkeyle karıştırarak macun haline getirin. Bu macunla tahta kurtlarının bulunduğu delikleri doldurun.

Zedelenmeler: Mobilyanızın zedelenmiş kısmını mobilya cilasına batırdığınız eski bir diş fırçasıyla iyice zımparalayın. Daha sonra mobilyanızı bezle cilalayın.

Hasır mobilyalar: Gevşemiş hası mobilyalarını sıcak suyla ıslatın. Ardından güneşte kurutun ve üzerlerine limon esansı sıkın.

Dolap kapağı: Yerinde durmayan dolap kapağınızın menteşe tarafının üst kısmına bir raptiye yerleştirin.

Halıdaki mobilya izleri: Mobilyaların ayakları sebebiyle oluşan izlerin üzerine bir miktar tuz koyun ve bir gece bekleyin. Tuzu süpürdüğünüzde tüyler eski canlılığına kavuşacaktır.

Bu basit yöntemleri kullanarak mobilyalarınızı kolayca onarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu