Mobilyanızı değiştirirken nelere dikkat etmelisiniz?

Yeni bir mobilya alacaksanız ya da var olan mobilyalarınızı değiştirme zamanı geldi. Mobilya seçmeden önce ihtiyacınızı, almayı düşündüğünüz mobilyanın işlevselliğini ve en önemlisi bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız.

Mobilya seçerken, ilk olarak bütçenizi ayarlamalısınız. Almay ı düşündüğünüz mobilyalara bütçenizden en fazla ne kadar bir pay ayırabilirsiniz? Bunu belirledikten sonra sıra, bütçenize uygun marka ve modelleri incelemeye gelecektir. Markalar arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri fiyat yanılgısına düşmemektir. Fiyatı en yüksek ürün , her zaman en iyi ürün demek değildir. Seçtiğiniz pahalı bir koltuk, size beklediğiniz konforu sunmayabilir.

Mobilya bakarken tek bir marka ve tek bir mağazayla kendinizi sınırlandırmayın. Baktığınız marka ve mağaza sayısı arttıkça, seçenekleriniz de artacaktır. Mobilya seçerken asla kataloglarla sınırlı kalmayın. Katalogda seçtiğiniz mobilyayı almada n önce görmenizi tavsiye ederiz. Katalogda gördüğünüz mobilyalar göz zevkinize uyabilir, ama kullanışı, dayanıklılığı hakkında bir fikir edinmenizi sağlamaz.

Eğer var olan mobilyalarınızı değiştiriyorsanız, alacağınız mobilyanın evinizdeki diğer mobilyalarla uyumlu olmasına dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu