MOBSAD 2015 Sonbahar Mobilya Trendlerini Açıkladı

Sonbaharın yaklaşması ile beraber evlerdeki renkler ve dekorasyonlar da değişmeye başladı. MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği), 2015 sonbahar mobilya trendleri hakkında tüketicileri bilgilendirdi.

MOBSAD, sonbaharda bu yıl haki yeşilinin ve grinin tonlarını trend olduğunun sinyallerini verdi.  Bahçelerde ve balkonlarda geçen yaz mevsiminin ardından evlerin dekorasyonu dış mekanlardan daha çok iç mekanlara yoğunlaşmaya başladı.

Ev dekorasyonunda modayı yakından takip edenler  bu sezon alışılmadık bir sonbahar modası ile karşılaşacak . MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği), yeni evlenecek olan çiftlere, sıradanlıktan sıkılıp kendi tarzlarını evlerine yansıtmak isteyenlere rehber olarak 2015 sonbahar mobilya trendlerini açıkladı.

Sonbaharda Ferahlatıcı Pastel Renkler Trend

MOBSAD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bostan kahverenginin sıkça kullanılacağını ve  ağır mobilyaların bu sezon yerini ferahlatıcı pastel renklere bırakacağını ifade etti. Bostan dekorasyonda geometrik desenlerin, rengarenk kırlentler ve köşe takımlarıyla yaratıcılık ön plana çıktığının altını çizdi.

Bostan, “Koyu pastel tonların arasına katılan açık renklerin ortaya çıkarttığı zıtlıklar modern görünümleriyle evlerin havasını değiştirirken, geçmişin izlerinden kopmak istemeyenler ise klasikleşmiş modellerle evlerine yeni bir soluk getirebilirler. Mobilya dekorasyonunda bu senenin rengi olmaya aday haki yeşili ise çiçekli desenleriyle evlere adeta bir sonbahar havası yaşatıyor. “ şeklinde konuştu.

Sonbahar Trendi Yaratıcı Mobilyalar

Son yıllarda tüketicilerin eski tip hazır mobilyalar yerine, tasarımın ön planda olduğu minimal ve yeniden düzenlenebilir mobilyaları tercih ettiklerini belirten Bostan,  tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte üretilen mobilyalar sayesinde ev dekorasyonunda herkes kendi tarzını rahatlıkla yansıtabilecek.  Artık mobilyada belli bir konseptten ziyade, birbirinden bağımsız parçaları eşleştirmek moda. “ dedi

2015 sonbaharının mobilya trendleri arasında ise ufak ve hareketli ayrıntıların doğru renkler ile kullanımıyla evleri sıradanlıktan uzaklaştırıp şıklığa kavuşturacak mobilyalar yer alıyor diyen Bostan, mobilya seçerken görselliğin yanı sıra dayanıklılığın da göz önünde tutulması gerektiğini vurguladı.

MOBSAD’dan yapılan açıklamalara göre bu sezon mobilyalarda pastel renkler ve yaratıcılık ön plana çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu