MOBSAD Bahçe Mobilya Trendlerini Açıkladı

MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği), bahçelerini ve balkonlarını yeni yaşam alanlarına çevirmek isteyenler için  2015 yaz bahçe mobilya trendlerini açıkladı.

Yazın ayları ile birlikte dışarıda daha fazla vakit geçirenler için bahçe ve balkonların modaya uygun dekorasyon fikirleri ile daha keyifli alanlara dönüşmesini amaçlayan MOBSAD, bahçe ve balkonlarda keyifli anlar yaşamak isteyenlere yol gösteriyor.

MOBSAD’dan gelen açıklamaya göre, 2015 bahçe mobilyalarında rahatlık ile birlikte şıklığı da arayanlar için turuncudan maviye, kırmızıdan sarıya gökkuşağının tüm renklerinin kullanıldığı mobilyalar yer alıyor. Renk çeşitliliğinin yanı sıra farklı tasarımların da dikkat çektiği mobilyalarda geometrik desenler ile natürel cilalı ahşaplar bir arada kullanılıyor. Bu yıl bahçelerde en çok doğal görünümlü ahşap oturma grupları tercih ediliyor.  2015 bahçe mobilyalarında renk çeşitliliğinin yanı sıra, tasarımlardaki farklılıklar da ön plana çıkıyor. Bahçe mobilyalarında, bu yıl doğal görünümlü ahşap oturma grupları tercih ediliyor.

Bahçe Mobilyası Seçmenin Püf Noktaları

Konu ile ilgili açıklamada bulunan MOBSAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Küçük, bahçe mobilyası seçmenin bazı püf noktaları olduğunun altını çizerek, “Özellikle son yıllarda tüketicilerin mobilya satın alırken fonksiyonellikten daha çok tasarıma önem vermeleri, bazı yanlış tercihler yapmalarına neden olabiliyor. Geniş ürün yelpazesi arasında doğru seçimi yapmak için ise bazı püf noktalarının bilinmesi gerekiyor” dedi.

Tüketicilerin almayı düşündükleri ürünlerin, bahçedeki doğal şartlardan etkilenmeyecek malzemelerle üretilmiş olmaları gerektiğini söyleyen Küçük, dış mekânlarda en yaygın kullanıma sahip olan mobilyaların, hasır ile tik ağacından üretilen mobilyalar olduğunu, bu mobilyaların suya, neme ve her türlü iklim koşuluna karşı dayanıklı olmaları sebebiyle bahçeler için uygun olduklarını bildirdi.

Döşemelikler hakkında da tüketicileri bilgilendiren Küçük, “Tercih edilecek mobilyadaki döşemelik malzemenin ve minderlerin iskeletle uyum içinde olması, kolay yanmayan, terletmeyen ve kolay temizlenen özellikte olması, mobilyanızın kullanım süresini uzatacaktır” şeklinde konuştu.

Mekân büyüklüklerine göre mobilya seçimlerini değerlendiren Küçük, “Dar bahçeler için sezonun da trendi olan ufak boyutlarda ferforje takımlar, çok açık ve geniş bir bahçe için ise hasır bahçe mobilyaları tercih edilmelidir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu