Modern ve Şık Lambader Modelleri

Lambader, kısmi aydınlatma sağlayan, ayaklı ve özel tasarımlı bir lamba türüdür. Lambaderin tasarım, malzeme ve renk bakımından değişik çeşitleri bulunmaktadır.

Bir ışık kaynağı olarak kullanılmasa dahi görünüşü ile de dekorasyonun bir parçası olabilir. Fakat elbette lambader son derece şık bir ışık kaynağıdır. Ekonomiğinden pahalısına, desenlisinden ilginç tasarımlısına kadar pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Dekorasyonda Lambader Kullanımı

Şapkaları mat cam, ışık geçirgenliği yüksek değişik sentetik maddeler ve kumaş türevlerinden yapılmış olanları tercih edilebilir. Ayakları ise ahşap ya da metal olabilir. Lambaderlerin az da olsa seramik ya da cam modelleri vardır.

Çoğunlukla tek ya da üç ayaklı olan modelleri vardır. Fakat düz ayaklı olanları da vardır. Bunun yanı sıra gövdesinden yükseldikçe kıvrılan ve masalara da konulabilen modelleri de vardır.

Lambader, evin dekorasyonuna modern bir hava katar. Işığın göz yorucu etkisini azaltan bir güç kaynağı olduğundan, kısmi aydınlatma sağlanmak istenilen yerlerde kullanılabilir.

Genellikle modern bir hava katmak ve ışığın gözü yorucu etkisini ortadan kaldırmak amaçlı olarak kullanılmaktadır. Lambaderi kullanacağınız odanın ışık ihtiyacına göre bir model seçmelisiniz. Işık miktarının ayarlanabildiği modeller bunun için idealdir.

Evde çocuk varsa cam gibi kolay kırılabilen ya da devrilince zarar görebilen modelleri tercih etmeniz önerilmez.

Özellikle yatak odaları gibi kısmi ışık kaynağı gereken yerlerde kullanılabilen lambaderler, salonların köşelerinde de çift olarak kullanılabilir.

Oturma odasında gece kitap okumak için tekli koltuğunuzun yanında ya da televizyon ünitesi veya monteli televizyonunuzun bulunduğu duvarın her iki köşesinde tercih edebilirsiniz.

Alçak tavanlı mekanlarda temel aydınlatmanın yanı sıra ortamın daha aydınlık görünebilmesi için lambader ve aplik gibi yardımcı aydınlatma ürünleri de kullanılabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu