Mükemmel bir İngiliz Bahçesi Hazırlayın

Bir İngiliz bahçesi yaratabilmek için hayal gücünüzü serbest bırakın ve yeşilin, renklerle dans etmesine izin verin.

 Bir İngiliz bahçesi yaratabilmek, planlama, sevgi ve sabır ile gerçek olabilir. Bahçede odak noktaları ve çok katı olmayan bir yapı belirleyin ve bitkilerin renkleri ile kendi tuvalinizi yaratın.

1. Bolluk hissi verin

İngliz bahçesi yaratabilmek için bahçedeki bitkilerde bolluk hissi yaratmak önemlidir. Bunun için iki ya da üç çiçekli bitki belirleyin ve bunları çok bol bir şekilde yetiştirin. İki ya da üç çiçekli bitkinin gerçekten çarpıcı şekilde coşkun olması gerekir.

2. Yüksek kontrast hedefleyin

Bahçedeki bitkileri renk bakımından kontrast oluşturacak şekilde ekin. Örneğin.; sapsarı çiçekler ile mor çiçekler yanyana olabilir. Bahçenin belirli bir yapısı olmadığında, renk özellikle önem kazanır.

İngiliz Bahçesinde Çiçekler

3. Bahçenin bir yapısı olsun

Bahçede bazı bölümlerde yapısal elementler bulundurarak, devamlılığı sağlayın. Birden fazla kuş yuvasını yanyana yerleştirebilir, ya da bodur bitkilerle seperasyonlar oluşturabilirsiniz.

4. Bahçe mobilyalarınız uyumlu olmak zorunda değil

Bahçe mobilyalarınızda standard koyu renklerden uzaklaşıp, canlı renkler tercih ettiğinizde, hem bahçe için bir odak noktası oluşturmuş, hem de çiçeklerin açmadığı mevsimde de bahçede renk elde etmiş olursunuz.

5. Çok yönlü bir bahçe tasarlayın

Bahçenin tek yönden değil, farklı bakış açılarından da güzel görünmesini hedefleyin. Evin bir penceresinden bakarken de, bahçenin içinde gezinirken de hoş bir görünüm ile karşılaşmayı hedefleyin.

6. Işık ve gölgeyi buluşturun

Bahçenizde ışık ve gölgenin birlikte var olabileceği alanlar yaratın. Işık ve gölgenin oyunu, bahçeye dinamizm katar.

Bahçenizi büyülü bir atmosfere büründürmek ve mükemmel bir İngiliz bahçesi yaratmak için ışık ve gölgenin birarada bulunmasına izin verin. Bitkileri coşturun, renklerle oynayın ve kendi hikayenizi anlatın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu