Mükemmel Pişirme Düzeni

Mutfakta yemek pişirme esnasında, birçok malzemenin kolay ulaşılır bir yerde olması gerekir.

Her şeyin bir arada rahatça bulunduğu köşe, sizin pişirme köşenizdir. Pişirme köşesini düzenlerken, dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır: 

Bütün önemli küçük eşyaları, örneğin baharatlıkları, kullanacağınız diğer malzemeleri bir rafta tutun. Böylece, pişirme esnasında hiç vakit kaybetmeden istediğiniz şeylere ulaşın. 

Tariflerinizi, düzgün bir şekilde bir deftere veya notluğa yazın. Mutfakta, kolay ulaşılacak ama fazla nem almayan bir yerde muhafaza edin. 

Duvara asılan raflarda, mutfak makasları ve bıçakları bir arada tutun. Ayrı ünitelerde pişirme kaşıkları, spatulalar, küçük cezve ve tavaları da asarak sergileyebilirsiniz. Bu ünitelerin fırına yakın olmasına dikkat edin. Çalışma alanınız, bir köşede derli toplu durmalıdır. 

Dekoratif depolama kutuları işinize yarayabilir. Yine kullanacağınız aletleri ve kaşık gibi araçları bu kutularda muhafaza edebilirsiniz. 

Tarif defterinizi yağdan ve sıvılardan korumak için, plastik bir kağıtla kaplayabilirsiniz. Böylece, kirlense dahi ıslak bezle silebilirsiniz. 

Yemek pişirirken düzenli bir köşede çalışmak, işinizi kolaylaştırır ve eğlenceli hale getirir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu