Mum Dekorasyon Fikirleri

Mum dekorasyon fikirleri ile dekorasyonda mum etkisinden faydalanabilirsiniz. Hem ekonomik hem de oldukça şık bir alternatif olan mum ile dekorasyon fikirleri.

Mumlar meditasyon seanslarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bulundukları ortama sakinlik katarlar ve yaydıkları dingin havayla stres azaltıcı bir özelliğe sahiptirler. Banyolarınızın farklı köşelerine, değişik renk ve kokularda yerleştirdiğiniz mumlar, banyo yaparken de rahatlamanızı ve günün stresini üzerinizden atmanızı sağlayacak.

Salonlarınızın boşluğundan ve tekdüzeliğinden şikayetçiyseniz, birbirine uyumlu renklerde alacağınız çiçekler ve mumlarla son derece sevimli bir köşe elde edebilirsiniz. Aldığınız çiçekler mobilyalarınızla da uyum sağlayacak nitelikte olursa, mumlar ve çiçeklerin zarif birlikteliğiyle salonunuz ayrı bir havaya bürünecektir. Dilerseniz köşeli ya da yuvarlak yapıda ve farklı boyutlarda cam kaplar alıp bunların içini belli bir seviyeye kadar kumla doldurup, mumları da bu kumlu kapların ortasına yerleştirebilirsiniz. Masalarınızın üzerinde kullandığınız şamdanlar cam ise, aynı yöntemi şamdanlarınızda da uygulayarak çok şık bir görüntü elde etmeniz mümkün.

Terasınız ya da bahçeniz varsa, buraların dekorasyonunda da mumlar çok işinize yarayacaktır. Evinizin bu kısımları için size tavsiyemiz; suda yüzen mumlardan yararlanmanız. Alacağınız farklı renk ve desenlerdeki bu mumları içerisine su doldurduğunuz fanusların içerisine bırakın. Dilerseniz küçük kaplardan da alabilir ve bunları da sehpanızın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Şömine yakmak oldukça zahmetli bir iş olduğundan, pek çoğumuz evimizde bulunan şömineleri kullanmıyoruz. Oysaki şöminelerin içerisine yerleştirilen irili ufaklı mumlar özellikle kış aylarında şömine ateşinden mahrum kalmamanızı sağlarken, dekoratif bir görünüm de sunacaktır.

Yatak odalarında mum kullanmak da rahatlamanızı sağlayacak, odanıza şık ve romantik bir hava katacaktır. Ancak güvenlik açısından yatak odalarındaki mumları kitap, kıyafet gibi yanıcı cisimlerden uzak köşelere ve daha ziyade cam kaplar içerisine yerleştirerek koymak ve uyumadan önce söndürmeyi unutmamak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu