Mumlarınız için pratik bilgiler

Günümüzde süs eşyası olarak sıkça kullanılan mumlar için pratik uygulamalar bulunmaktadır.

Mum, özel zamanlarda, doğum günlerinde, davetlerde ya da evde dinlendirici ve huzur verici olarak sıkça kullanılan bir aksesuardır.

Şık bir yemek sofrasında, doğum günü pastasında, ev dekorunda ve yumuşak bir ambiyans yaratılmak istenilen her ortamda mum kullanımı yaygındır. Kullanımına devamlı ihtiyaç duyduğumuz mumların daha dayanıklı olması için, onları derin dondurucuda muhafaza etmek gerekir.  Böylece ömürleri daha uzun olur.

Kirlenen ve renkleri bozulan süs mumlarının temizliği, alkole batırılmış bir pamuk ile silinerek yapılır. Ayrıca, kuru bezle silme işleminin yapılması, mevcut tozları mumun üzerine daha çok yapıştıracağından, kuru bez ile temizlik yapılması tavsiye edilmemektedir.

Evde kullanılan mumların, çiçeklerin yanına koyulmaması önerilir. Zira çiçeklerin yanına konumlandırılmış ve yanan mum, zamanla çiçekleri soldurur.

Mumları, uzun süre ve doğru bir şekilde kullanmak mümkündür. Mumlar kullanılmadan önce, bir iki saat derin dondurucuda bekletilir. Bu sayede, mumların ömürleri daha uzun olmaktadır.

Mumların damlamaması için, üç saat önceden tuzlu suda bekletilir. Daha sonra mumlar, bir bez ile iyice kurutulur. Bu sayede mumlar, hiç damlatmayacak ve leke yapmayacaktır.

Masa üzerine damlayan mumları, boya inceltici ile çıkarmak mümkündür. Bunun için, leke üzerine boya inceltici dökülür ve 5 dakika bekletilir. Sonra nemli bir bez ile inceltici silinerek leke temizlenir.

Siz de, bu bilgiler ışığında mum kullanımınızı arttırarak, yaşam alanlarınızdaki detaylarla fark yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu