Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Musluğunuzun contası eskimiş, kapağı yerine oturmamış ve yıpranmış ise bir müddet sonra su sızdırmaya başlar. Musluk contası nasıl değiştirilir?

Su sızdıran musluğunuzun contasını tesisatçı beklemeden kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Musluğunuzun contasını değiştirmek için, tornavida ve iki ağızlı anahtar kullanmanız yeterlidir. Düz tornavida yardımı ile musluk kapağını çıkarın. Musluğun başlığı üzerinde bulunan vidaları yıldız tornavida ile gevşetebilirsiniz.

Musluğun vidasını gevşettikten sonra musluğun başlığını elinizle çekerek musluktan çıkarın. 17 numaralı iki ağızlı anahtar kullanarak musluğun salmastrasını sökün. Salmastrayı çıkarırken dikkatli davranarak, salmastranın zarar görmesini engelleyin.

Salmastrayı söktükten sonra üzerinde bulunan contayı düz tornavida yardımıyla çıkarın. Yeni contayı salmastra üzerine takın. Contayı taktıktan sonra salmastrayı musluğun gövdesine yerleştirin. 17 numaralı iki ağızlı anahtarla salmastrayı sıkıştırın. Musluğun başlığını elinizle tekrardan takabilirsiniz.

Musluğun başlığında bulunan vidaları yıldız tornavida yardımıyla sıkıştırın. Vidaların sıkıştığından emin olduysanız, musluk kapaklarını yerine yerleştirebilirsiniz.

Musluk başlığının musluğa sıkışmasını sağlayan alettir. Salmastra zarar gördüğü taktirde musluk sıkışmaz ve su akıtır.

Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu