Mutfağınızı bahçeye taşıyın

Açık havada, üstelik bir de ağaçlarla, çiçeklerle çevrili bir bahçede yemek yemenin lezzetini pek az şeyde bulabilirsiniz.

Genişçe bir bahçeniz varsa, bu bahçenin bir kısmını açık mutfak olarak dekore edebilirsiniz. Bir mutfak tezgahı ve bir yemek masasından oluşacak olan mutfağınız sayesinde evinizin bahçesinde daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Yaz ya da kış kullanımına uygun olarak üstü açık ya da kapalı olarak tasarlayabileceğiniz mutfaklar sayesinde evinizin yaşayan alanını da genişletmiş olursunuz.

Açık Mutfak

Dünyada dışarıya, bahçelere kurulan mutfaklar ev tasarımında şık bir detay haline geldi. Bahçeli olarak tasarlanan evlerde peyzaj düzenlemesine artık mutfaklar da dahil ediliyor. Mobilya firmaları tasarımları arasına bahçede kullanılabilecek ürünleri de eklemeye başladılar.

Eğer küçük bir alanı mutfak olarak kullanacaksanız; küçük bir tezgah, bir lavabo, ocak ve küçük bir buzdolabı ile mutfağınızı dekore edebilirsiniz. Eğer daha geniş bir alanınız varsa, temel ihtiyaçların yanı sıra tasarımınıza bir bar tezgahı, onun üstüne aydınlatma ünitesi, bulaşık makinesi için bir bölüm ve bulaşık makinesi  ekleyebilirsiniz. Mutfağınızda nefis ızgaralar yapmayı düşünüyorsanız, dekorasyonunuza mangal için gerekli aparatları ilave etmeyi de unutmamalısınız. Tamamlayıcı olması açısından, tavan vantilatörleri ve koruyucu olması için bir tenteyi de ihmal etmemelisiniz.

Açık Mutfak

Mutfağınızı dekore ederken kullandığınız her bir ürün mutfağınızın hareket alanını genişletirken, mevsimlere göre kullanım kolaylığı da sağlayacaktır. Isıtıcılar, kışın bahçede mutfak zevkinizin bölünmesini önlerken; aydınlatma ürünleri, mutfağınızı gece de kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Bahçenize kurduğunuz mutfak sayesinde  aileniz ve misafirlerinizle bahçede yeşilliğin içinde yemek yapmanın, kuracağınız güzel sofraların ve lezzetli yemeklerin keyfini süreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu