Mutfağınızı daha kaliteli bir yer haline getirin

Mutfak evde en çok zaman geçirilen yerlerin başında geliyor. Mutfakta geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli bir hale getirmek için, mutfağınızda bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

Geniş mutfaklar kullanım açısından daha rahattır. Mutfağınızda değişiklik yaparken en önemli nokta mutfakta rahat hareket etmek için olabildiğince geniş yer bırakmaya gayret gösterin. Mutfağınızda bıraktığınız boş alanlar, hem kaliteli çalışmanızı sağlayacak, hem de mutfağınıza ferah bir görünüm kazandıracaktır.

Mutfakta yer tasarrufu sağlamak için tek parça bir tezgah kullanabilirsiniz. Bir duvarı tamamen tezgah ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca kapladığınız tek parça tezgah, mutfakta daha rahat çalışmanızı sağlayacaktır. Ankastre ürünler, set üstü ocaklar da mutfağınızda yer tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır. Raylı raf sistemleri, döner dolaplar ve işlevsel çekmeceler de mutfaktaki kurtarıcılarınız arasında yer alıyor.

Mutfağınızı değiştirmeye renginden başlayabilirsiniz. Mutfağınızı ne renge boyayacağınıza karar vermeden önce mutfağınızın büyüklüğünü ve mutfağınıza gelen ışık miktarını göz önünde bulundurun. Geniş ve aydınlık mutfağınızı koyu renge boyayabilirsiniz. Mutfakta daha eğlenceli vakit geçirmek için, duvarlarınızı fuşya, mavi, turuncu ya da kırmızı renge boyayabilirsiniz. Renkli duvarlarınıza ahşap ya da beyaz mobilyalar kullanabilirsiniz.

Mutfağınızda not alabilmeniz için, bir mantar pano, bir yazı tahtası ya da buzdolabınızın üzerine bir bloknot bulundurabilirsiniz. Bunların dışında mutfakların gözde süsleri magnetleri unutmayın. Yeni moda olarak buzdolabınızı magnetler dışında fotoğraflarınızla da süsleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu