Mutfak dolapları yetmediğinde

Mutfak evin en yoğun kullanılan alanlarından biridir. yemek pişirmek ve sofra ile ilgili ekipmanların da depolanacağı alan için mevcut mutfak dolapları yeterli olmayabilir.

Depolayın: Sık kullanmadığınız ekipmanları kutulara yerleştirerek mutfak dışında depolayın. Kutuların üzerine içinde ne olduğunu mutlaka yazın.

Rafları ayarlayın: Mevcut dolaplarınızdaki rafları yeniden ayarlamak, yer kazandırabilir. En alt raftan başlayıp, ekipmanlarınızı göz önnde bulundurarak, yukarıya çıkın.

Alanınızı maksimize edin: Mutfağınızın duvarlarına ve dolap içlerinize kancalar takarak v e ek metal raflar yerleştirerek mevcut alanınızı genişletin. Duvarlarınızda yüksek alanları az kullandığınız ekipmanları yerleştirmek ve depolamak için uyun duruma getirerek, kullanın.

Organize olun: Ekipmanlarınızı yerleştirirken organize olun. Kaplarınızı mümkün olduğunca birbirlerinin içine yerleştirmeye çalışn. Kare kapların, yuvarlak kaplardan az yer kaplayacağını unutmayın. Olabildiği kadar fazla ekipmanı birlikte yerleştirmeye özen gösterin.

Mutfağınız geniş olmasa da, mevcut alanı büyütebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu