Mutfak Dolaplarının Üstü için Yaratıcı Fikirler

Mutfaktaki dolapların üstü ile tavan arasındaki alan genellikle ihmal edilir. Bu alanı değerlendirebilmeniz için biraz yaratıcılık, biraz da cesaret yeterli.

 Mutfağınızdaki mutfak dolapları ile tavan arasında boşluk varsa, bu alanı dekoratif bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Yemek Takımlarınızı ve Gümüşlerinizi Sergileyin

Mutfak dolaplarınızın üzerindeki alan derin ise, seramik yemek tabaklarınızı arka duvara yaslayı, ön sıraya da güçüş takımlarınızı dizerek, çok hoş görünümlü bir vitrin elde edebilirsiniz.

 Süs ışıkları döşeyin

Mutfak dolaplarınızın üzerine boylu boyunca süs ışıkları döşeyebilirsiniz. Akşamları bu ışıkları yaktığınızda, mutfağınız bambaşka bir havaya bürünecektir. Yanıp sönen süs ışıklarını da tercih edebilirsiniz.

Desenli duvar kağıdı kullanın

Bu alanı tamamen desenli duvar kağıdı ile renklendirebilirsiniz. Duvar kağıdının öne çıkmasını sağlamak için, desenlerine uyumlu renklerde, büyük süs objelerinizi dolapların üzerine dizin.

Farklı renkte boyayın

Mutfak dolaplarının üzerindeki alanı mutfak boyunca devam ettirerek, mutfağın geri kalanı ile uyum sağlayacak bir renkte boyayabilirsiniz. Bu da mutfağın genel havasına dinamizm katacaktır. Dolap ve tavan rengi ile uyum sağlayacak bir renk seçimi etkiyi kuvvetlendirir.

Canlı bitki rafı olarak kullanın

Ulaşmak biraz zor olsa da, mutfağa yemyeşil bir görünüm katmaya değer. Mutfak dolaplarınızın üzerini boylu boyunca canlı saksı bitkileri ile kaplayabilirsiniz.

Perde ile dekore edin

Mutfak dolaplarının ön yüzeyinden tavana hayali bir kesit çıkartarak, bu alanı kapatacak şekilde perde giydirebilirsiniz. Bir perde çubuğuna, mutfağınıza uyumlu desen ve renklerde seçeceğiniz perdeyi geçirerek, çok sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Perdenin altı mutfak dolaplarının tam üzerinde son bulmaldıır.

Mutfak dolapları ile tavan arasındaki boşluğu yaratıcı fikirlerle doldurarak, mutfağın tüm havasını değiştrebilir, mutfak dekorasyonunuzu etkileyecek ek bir unsur yaratmış olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu