Mutfak için az bütçeyle yeni düzenlemeler

Mutfağınızı yenilemek isterseniz, yapabileceğiniz çok fazla değişiklik vardır. Çok masrafa girmeden değişiklik yapmak isterseniz, bazı ipuçları işinize yarayabilir:

Boya: Duvar boyanızla fark yaratabilirsiniz. Sıradan beyaz duvarlarınız varsa, çok az fiyat farkıyla dilediğiniz rengi seçin. Süngerle boyama tekniği gibi değişik boyama tekniklerinden yararlanarak, ekonomik ve şık boya çözümleri yaratın.

Mobilyalar: Mobilyalarınızda değişiklik istiyorsanız, yenilerini satın almak çok maliyetli olur. Kendi yapacağınız bazı düzenlemelerle, yeni gibi görünen mobilyalara sahip olabilirsiniz. Bir sehpayı zımparalayın ve farklı bir renge boyayın. Böylece, mutfağınızda yeni bir masaya sahip olmuş olacaksınız.

Mutfak dolapları: Mutfak dolaplarınızı farklı renklere boyayabilirsiniz. Üstlerine kendi yapacağınız çeşitli süslemeler asarak da fark yaratabilirsiniz.

Depolama alanları: Dolaplarınız size yetmiyorsa, duvara askılık monte edin ve küçük tencerelerinizi oraya asın. Duvara monte edebileceğiniz küçük dolaplar da, ek depolama alanları yaratmanıza yardımcı olur.

Işıklandırma: Işıklandırmada yapacağınız değişiklik, tüm mutfağın havasını etkiler. Özellikle, tasarruflu ampuller kullanarak, mutfağın farklı köşelerine ayaklı abajurlar koyabilirsiniz.

Paspas: Lavabonun önüne koyacağınız kaymaz paspas, hem mutfağınızda fark yaratır, hem de ıslanan zeminde kaymamanızı sağlar.

Bu ipuçları ile yaratıcılığınızı birleştirerek, mutfağınızı az maliyetle yeni bir görünüme kavuşturun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu