Mutfak setleri için panel seçimi

Yemek yaparken, bulaşık yıkarken duvara sıçrayan lekeler zamanla duvarda kalıcı izler bırakır. Mutfak setleri ile tezgah arasında kalan duvarları korumak için araya panel koyabilirsiniz.

Set arası panel seçerken, seçtiğiniz panelin mutfak dolapları, tezgahı ya da zeminiyle uyum içinde olmasına özen gösterin.

Panel seçerken…

Paneller mutfakta çok yer kaplamasalar da işlevsellik ve görünüş açısında önemlidir. Mutfak setinizi göz önünde bulundurarak mat ya da parlak yüzeyli paneller seçebilirsiniz. Mutfağınızda farklı bir hava yaratmak için isterseniz, set arası duvarı, duvar kağıtlarıyla da kaplayabilirsiniz. Eğer set arası duvarınızı kağıtla kaplayacaksanız, üzerini panel cam ile örtmelisiniz. Panel cam sıçrayan, leke bırakacak her malzemenin duvara sızmasını önleyecektir.

Paneli yerine yerleştirirken, tezgah üzerinden az 20 cm yukarıda olmasına özen göstermelisiniz. Tezgah ve/ya lavabonun konumu, çalışma şeklinizi göz önünde bulundurarak bu ölçüyü daha da arttırabilirsiniz.

Eğer mutfağınızda modern ya da minimal bir dekordan yanaysanız, tezgahınızın üstünde de, panelinizle aynı malzemeyi ya da aynı rengi kullanabilirsiniz. Ayrıca duvarı tezgah alanından dolapların alt çizgisine kadar uzatarak daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu