Mutfak Trendleri

Mutfaklar özellikle çalışan insanların evde en fazla zaman geçirdiği yerdir. Mutfağınızı değiştirmeye karar verdiniz. Ancak neyi, nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Bunu için mutfaklarla ilgili son trendlerden yararlanabilirsiniz. 

* Özellikle çalışan evli çiftler için mutfak sosyal bir ortam niteliği taşır. Eğer siz de çalışıyorsanız mutfağınızı; sessiz beyaz eşyalar, öğütücüler ve portatif masalarla daha işlevsel hale getirebilirsiniz. 

* Eğer Amerikan mutfak kullanıyorsanız, tezgah üstündeki eşyaları ortadan kaldırmak için daha fazla saklama çözümü sunan mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. 

* Mutfağınızda enerjik bir ortam yaratmak istiyorsanız, renkli mobilyaları tercih edebilirsiniz. 

* Fıstık yeşili, kırımızı ya da sarı gibi renkler mutfağınızda pozitif etki yaratacaktır. 

* Mutfağınızda dingin bir hava yaratmak istiyorsanız, koyu renkli mobilyalar kullanabilirsiniz. 

* Beyaz eşyaların genelde beyaz ve gri renklerde olduğunu düşünürsek, siyah renkli mutfak dolapları uyumlu bir görüntü oluşturacaktır. 

* Mutfağınızda modern bir hava yaratmak istiyorsanız dokunmatik çekmece ve dolaplar ile ön kapağın arkasına gizlenmiş tutacakları olan mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Bu dolaplar aynı zamanda mutfağınıza minimalist bir hava katacaktır. 

* Mutfağınız darsa ve olduğundan geniş görünmesi istiyorsanız, parlak yüzeyli mobilyalar seçebilirsiniz. Bu mobilyalar doğal ışığın olmadığı alanları aydınlık gösterme özelliğine sahiptir. 

Mutfak mobilyalarınızı değiştirirken, mutfağınızın şeklini ve yaşam biçiminizi göz önünde bulundurun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu