Mutfaklar İçin Renkli Fikirler

Bahar geldi. Mutfağınızı da renklendirme vaktidir. Lezzetli yemekler, keyifli sofralar için mutfağınıza renk katmayı düşünebilirsiniz.

Geniş mutfaklar için ada kullanın. Mutfağın büyüklüğü ve konumuna göre doğru adayı seçip, doğru şekilde konumlandırın. Adada ve tezgahta olmak üzere iki tane evye kullanın. Böylece iş yaparken, evye için mutfakta koşuşturmak zorunda kalmazsınız, her an elinizin altında olmuş olur.

Beyaz eşyalarla mutfak dolabı arasında kalan bölümlere, boyutunu önemsemeksizin, küçük bölmeler yaptırın. Bu bölüme, tepsi, sirke, baharatlık gibi küçük ve dar malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Mutfağınızda hakim olan renge uygun olarak yemek takımı seçin.

Rengarenk takımlar, mutfakta görüntü kalabalığına neden olabilir. Mutfağınızdaki pencereyi dekoratif tüllerle süsleyin. Bu şekilde pencereniz, daha şık ve sevimli hale gelecektir.

Doğa tazelenirken mutfağınızı da ihmal etmeyin. Yeni dekorasyon fikirleri denemenin tam vakti.

Buzdolabınız renklensin

 

Renkli Dolaplar

Vintage buzdolapları vitrin malzemesi olarak kalmasın. Neden o güzel yeşil buzdolabını mutfağınızda kullanmayasınız ki?

Renkli sandalyeler

 

Renkli Sandalyeler

Güne başlamak için size kahvaltının yanında renkli sandalyeler de iyi gelebilir. Renkli sandalyelerle mutfak masanızı şenlendirdiğiniz gibi gününüze de neşe katabilirsiniz.

Mutfaklarda kara tahtalar

 

Kara Tahta

Okul günlerine nostaljik bir dönüş için ihtiyacınız olan tek şey bir miktar boya. Mutfağınızda dilediğiniz yeri kara tahta boyasıyla boyayabilirsiniz. Böylece ev sakinlerine minik sürprizler de yapabilirsiniz.

Saklama kapları

 

Saklama Kapları

Mutfakta çalışırken iyi bir aşçının ihtiyacı olan en önemli şey öncelikle düzenli bir mutfaktır. Mutfağınızdaki eşyaları düzenli tutmayı başarırsanız lezzetli yemekler için önünüzde hiçbir engel kalmayacak.

Raf sistemleri

 

Raf Sistemleri

Dekoratif kitaplıklar herkesin gözüne hoş görünür. Baharatlıklarınız, kavanozlarınız için kitaplıklardan ilham alabilirsiniz. Mutfağınızın uygun duvarında raf kullanabilirsiniz.

Diğer dekorasyon fikirleri için Mutfak Dekorasyonu sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu