Mutfakların demirbaşı su ısıtıcıları

Küçük mutfak aletlerinin mutfaktaki demirbaşı, su ısıtıcılarıdır. su ısıtıcısı satın almadan önce, bazı noktalara dikkat etmek gerekir:

Su ısıtıcıları, geniş ailelerden, bekâr yaşayanlara kadar herkes için vazgeçilmez bir ürün olarak kullanılır.  Su ısıtıcılarının kapasiteleri 1,5-2 litreye kadar değişir. Yaşam tarzına ve ailedeki kişi sayısına göre doğru tercihin yapılması önerilir.  Örneğin, su ısıtıcısı sadece bir fincan çay için kullanılacaksa,  ön ısıtmaya gerek duyulmayan modeller tercih edilebilir.

Paslanmaz çelik su ısıtıcıları, plastiklere kıyasla suyu daha uzun süre sıcak tutar. Su seviye göstergesinin kolay okunabilir olmasına dikkat edilebilir.  Su ısıtıcısının, mutfağın stiline uyumuna önem verilebilir.  Kısacası, kişiye göre su ısıtıcılarının tasarımı, satın alırken tercih sebebi olabilir.

Su ısıtıcı satın alırken önem verilmesi gereken diğer bir konu da;  cihazın güvenlidir. Cihazın suyun kaynama anında, elektrik kesintisi yaşandığında veya gövde kısmı kaldırıldığına otomatik olarak kapanması,  güvenli kullanım için önemli bir konudur.  Ayrıca, sadece cihazın kapağı kapalı iken çalışabilme özelliği de,  aranılan kriterler arasında olabilir.

Su ısıtıcılarında, çıkartılabilen ve yıkanabilen kireç filtreli olan modeller tercih edilebilir. Plastiklere kıyasla, paslanmaz çelik modellerin iç ve dış yüzeylerinin temizliği daha kolay olmaktadır. Cam modeller ise hijyen bakımından daha güvenilir olsalar da,  oluşabilecek çatlaklar tehlike yaratabilir.

Su ısıtıcısının taşıması ve kullanımının rahat olması da önemlidir. Genellikle gövdesi yuvarlak olan modellerin,  tutma yerlerinin pozisyonu dolayısıyla kaldırılması daha kolay olur. Ayrıca,  tutma yerlerinin buhardan uzak olması tavsiye edilir.

Siz de, bu öneriler ile kendinize en uygun su ısıtıcısını seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu