Mutfaklarınızı organize edin

Mutfağınızı organize etmeye kullandığınız araç, gereçleri sınıflandırarak başlayabilirsiniz. İhtiyacınıza, kullandığınız malzemenin sıklığına göre bir plan yapabilirsiniz.

Mutfağınızı daha etkin bir hale getirmek için, her boyutta üretilen çekmecelere yer verebilirsiniz. Yapı marketlerinden temin edebileceğiniz, mutfağınıza uyum sağlayabilecek çeşitli boylardaki kutu çekmeceler ve sürgülü dolap sistemleri mutfağınızı organize etmek için iyi bir seçenek olabilir. Bu dolaplar sayesinde mutfak araç, gereçlerinizi boyutlarına ve işlevlerine göre yerleştirebilirsiniz.

Mutfak lavabonuza yakın bir dolabı geri dönüşüm atıklarınız için kullanabilirsiniz.

Şişelerinizi çekmece de saklayın

Şişeleri muhafaza etmek için özel üretilen hacimli çekmecelerde, aylık yaptığınız alışverişlerde topluca aldığınız şişeli içeceklerinizi muhafaza edebilirsiniz. Şişeleriniz için özel tasarlanan çekmeceleri kullanarak buzdolabınızda yer tasarrufu sağlamış olursunuz.

Temizlik malzemeleri çekmecelerde

Lavabo altına deterjanlarınızı koymak için, özel bir dolap yaptırabilirsiniz. Temizlik malzemeleri için özel tasarlanmış dolaplarda süngerinizi, deterjanlarınızı ayrılmış özel bölümlerde saklayabilirsiniz. Bu çekmeceler aynı zamanda temizlik maddelerinizin dökülmesini de önlerler.

Bakliyatlarınız için kiler oluşturun

Bakliyatlarınızı farklı, farklı dolaplarda bulundurmak yerine, ocağa yakın bir yerde konumlandırdığınız bir dolapta toplayabilirsiniz. Bakliyatlarınızı bu dolap içinde raflara dizebilir, böylelikle aradığınız gıdaları daha kolay bulabilirsiniz.

Çatal, bıçak ve kaşık kullanımı için özel tasarlanan çekmeceleri kullanabilirsiniz. Kendi içinde gözlere ayrılan çekmecelerde, baharatlarınızı, cezvelerinizi saklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu