Mutfakta Açık Raf Trendi

Mutfak evin en yoğun kullanılan alanlarındandır. Sanılanın aksine, evin sosyalleşme merkezi de mutfaktır denilebilir.

Dillon Kyle Architects (DKA)
Görsel: Dillon Kyle Architects (DKA)

Bu kadar popüler olan bir mekanın dekorasyonu üzerine de incelikli düşünmek gerekiyor. Modern tasarımların yanı sıra geleneksel trendler de mutfaklara girmeye başladı. Hayatın her alanında olduğu gibi dekorasyonda da geçmişe, geleneksele dönüyoruz. Mutfaklar da bundan nasibini alıyor. Mutfakta standart görünümün dışına çıkmak istiyorsanız ve radikal değişikliklerden korkuyorsanız açık raf sistemi tam da aradığınız fikir olabilir.

General Assembly
Görsel: General Assembly

Açık raf sistemi mutfağın hem daha ferah hem de daha sofistike görünmesini sağlar. Hantal dolaplardan kurtulup zarif raflara yer açın. Üstelik vintage ekolünün yılmaz neferleri iseniz, açık raf sistemi sizi tam kalbinizden yakalayacak.

Mutfak tezgahı boyunca uzanan tek sıra raf uygulaması, özellikle minimal ve rustik mutfaklarda eşsiz bir görüntü yaratır. Sade, zarif ve yalın bir görüntü kimin hoşuna gitmez ki. Bu model için geniş bir mutfağa ihtiyacınız olacak.

Julie Ranee Photography
Görsel: Julie Ranee Photography

Küçük mutfakların en büyük sorunlarından biri mutfak dolaplarıdır. O halde onlardan kurtulmaya ne dersiniz? Küçük mutfağı daha da küçük gösteren ve boğucu bir yer haline getiren dolapların yerine raflar gelebilir.

Açık raf sisteminde tüm mutfak malzemelerinin görünür olması, aksesuarların da öne plana çıkmasını sağlıyor. Artık özene bezene aldığınız şeker kaplarınız ya da baharatlıklarınızı güzelce sergileyebilirsiniz. Mutfağınız adeta bir galeri haline gelecek.

Adrienne DeRosa
Görsel: Adrienne DeRosa

Tava saplarından şikayet ettiğinizi biliyoruz. Bir türlü kapanmayan kapaklar herkesi huzursuz eder. O halde tava askıları kullanmaya başlamalısınız. Üstelik açık raf sitemiyle neredeyse birebir uyumlu bu aksesuar sizi çocuklar kadar mutlu edebilir.

Whitstable Island Interiors
Görsel: Whitstable Island Interiors

Açık raf sistemi açık mutfaklarda iki odayı birbirinden ayıran işlevsel bir araç olarak da kullanılabilir. Amerikan mutfak sahipleri bu yöntem sizin de hoşunuza gidebilir. Kütüphane tarzı mutfak rafları salonunuza bile şıklık katar.

Bohler Builders Group, Inc.
Görsel: Bohler Builders Group, Inc.

Dekorasyon anlayışının her geçen gün değişmesi bizi doğallığa doğru yöneltiyor. Doğal bir görünüm elde etmek için açık raf sistemi biçilmiş kaftan.  Ahşap raflar yalnızca yalın bir görüntü sunmaz, aynı zamanda doğayı da mutfağınıza taşıyabilir.

Sally Wheat Interiors
Görsel: Sally Wheat Interiors

Uygulama sayesinde geniş ve ferah bir atmosfer yakalayıp, samimi ve sıcak bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız açık raf sistemini denemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu