Mutfakta aksesuar düzenleme

Mutfağınızdaki aksesuarları düzenlerken, birkaç ipucu işinize yarayabilir:

• İlk olarak, mutfağın tamamen temiz olduğundan emin olun. Tezgah ve ada üniteler temiz ve düzenli olsun. Böylece karışıklıktan uzakta çalışırken, daha rahat kararlar alabilirsiniz. 

• Bir iki gün boyunca, mutfakta nasıl zaman geçirdiğinizi, en çok hangi alanları, ne şekilde kullandığınızı gözlemleyin. Kendi alışkanlıklarınızı tam olarak anladığınızda, mükemmel mutfak düzenine ulaşabilirsiniz. 

• Mutfağa yerleştirmeyi düşündüğünüz aksesuarların tamamını, büyük bir masa üstünde yan yana dizin. Renk, büyüklük ve formlarına göre aksesuarları kategorize edin. Bu şekilde, kıyas yapmanız kolaylaşır. Gözünüze hoş görünenleri, içlerinden kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. 

• Özellikle, büyük aksesuarlar konusunda iki kere düşünün. Mutfaktaki hareketlerinizi kısıtlamayacak büyüklükte aksesuarlar kullanabilirsiniz. Birkaç büyük aksesuarın içinden en uygununu seçebilmek için, sırayla her birine, birer gün mutfağınızda yer verin. Tamamının, mutfakta duruşunu ve uyumunu gözlemleyin. Sonunda, çok kolay bir şekilde, size ve mutfağınıza en uygun olanını bulacaksınız. 

• Mutfak, özellikle yoğun çalışılan, temposu yüksek bir mekan olduğu için, fazla aksesuar mutfağın kullanımını kısıtlayacaktır. Bu sebeple, az ama etkileyici aksesuarlara yönelin. 

Mutfakta aksesuarlarınızı düzenlerken, yukarıdaki ipuçları işinize yarayabilir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu