Mutfakta dikkat edilmesi gereken ana temalar

Eviye lavabolar, zemin ve aydınlatma mutfakta dikkat edilmesi gereken ana temalar arasında yer alıyor.

Eviye Lavabolar
Özellikle yemeklerini fırında pişirenler için lavabo seçimi önemlidir. Fırın tepsileri her lavaboya sığmaz ve yıkama aşamasında zorluk çekmenize neden olur. Eğer yiyeceklerinizin çoğunu fırında pişiriyorsanız, yuvarlak tipte eviye kullanmayın. Bulaşık makinesini sık kullanıyorsanız, tek hazneli eviyeler sizin için daha uygundur.

Aydınlatma
Mutfak aydınlatması özellikle yemek hazırlama aşamasında son derece önemlidir. Malzemelerin renk ve dokusu ışığın etkisi ile değişebilir. Mutfak için en uygun aydınlatma direkt ve sarkıtlı aydınlatmadır. Bunun dışında kullanacağınız aydınlatma yöntemleri ışığı yansıtarak, gözünüzü rahatsız edebilir.

Zemin
Mutfağınıza katmak istediğiniz hava zemin döşemesi seçiminde size yardımcı olacaktır. Samimi bir ortam yaratmak istiyorsanız, zemini ahşap, bambu ya da çini taşı ile kaplayabilirsiniz.
Mutfağınıza modern bir görünüm katmak için grafik desenli kaplamaları tercih edebilirsiniz. Daha çok endüstriyel kullanımda tercih edilen epoksi zemin artık evlerde de kullanılmaktadır. Renk ve desen bakımında çeşitli seçenek sunan epoksi kaplamalar aynı zamanda kolay temizlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu