Mutfakta Kahvaltı Barı Dekorasyonu

İyi bir planlama, dekorasyon ve depolama çözümleri için kahvaltı barı kullanarak mutfağınızı keyifli bir mekan haline getirebilirsiniz.

Özellikle tüm aile bireylerinin evde olduğu hafta sonları yemeklerde bir araya gelinir. Sohbet eşliğinde yenen lezzetli reçellerin, peynirlerin, içilen çayların tadı hep hatırda kalır. Lezzetli yemeklerinizin yanı sıra estetik katmak isterseniz mutfak dekorasyonu için kahvaltı barı kullanabilirsiniz.

Yemek yapma ve yeme sırasında sosyalleşmek de mümkün. Yalnız kalmayı sevmiyorsanız size eşlik edecek kişiyi kahvaltı barında ağırlayabilirsiniz. Mutfak adasında yemek yaptığınız alanı biraz küçük tutarak kalan kısmı kahvaltı alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Mutfak adanızın alanının küçük olduğunu düşünüyorsanız, adanın devamına köprü oluşturabilirsiniz. Bu alanda en altı kişiyi ağırlamanız mümkün. Pazar kahvaltıları için de ideal bir alan olacaktır.

Açık mutfağınız varsa eğer, mutfak adasının devamına kuracağınız kahvaltı barı mutfağınız ile oturma alanınızı sınırını belirler ve iki alanı da birbirinden ayırmış olur.

Eğer kahvaltı barınız mutfakta yemek yiyebileceğiniz tek alan ise, kullanacağınız sandalyelerin konforlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Bunun için geniş bir mutfağınız ya da mutfak adanızın olması şart değil. Dar alanlarda da duvara monte edilebilen kahvaltı barı kullanabilirsiniz. Özelikle küçük mutfaklarda doğru tasarlanmış alan, yer kazanmanızı da sağlar.

Kahvaltı Barı Dekorasyonu

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kirada oturuyorum mutfağım ne çok küçük ne cok buyuk,bir degisiklik istiyorum bu yüzden de estetik kullanışlı yerden tasarruf edebilicegim bir ada bar istiyorum.Kibar birsey olsun,aynı zamanda da duvara monte ve tasinirken zorlanmadan çıkarıp goturebilicegim ürün olmasını istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz!…

    1. Merhaba Songül Hanım,

      Mutfağınızın ebatlarına uygun boyutlarda bir ada tezgah tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle mutfağınızda ölçü alın. Tercihinizi de bu ölçüye göre yapın. Ada tezgahın şeklini de yine mutfağınızın durumuna göre oval, kare ya da dikdörtgen olarak karar verebilirsiniz. Eğer mutfağınızın ortasında mutfak adası için yeterli alanınız yoksa, adayı uygun bir duvara da yaptırabilirsiniz. Fakat bu durumda, taşındığınızda yeni evinizde de mutfak adasını aynı şekilde kullanmak durumunda kalırsınız. Taşınabilir olması için olabildiğince hafif malzemeden bir model seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu