Mutfakta Zaman Kazandıracak Öneriler

Mutfaktaki yetenekleriniz ne kadar üst seviyede olursa olsun, bazı zaman kazandıracak öneriler yemek hazırlarken çok yardımcı olacaktır.

Bu önerilerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Sayfa Ayracı: 

Ne kadar iyi yemek pişirme yeteneğine sahip olursanız olun, vaktinde hazırlanmamış bir yemek sizi zor durumda bırakacaktır. Bu yüzden, favori kitabınızdaki en sevdiğiniz tarifi bulmaya çalışırken vakit kaybetmeyin. Bu sayfalar için, size o yemeği hatırlatacak renklerdeki kurdeleleri bir kartona yapıştırarak, sadece size özel bir sayfa ayracı hazırlayabilirsiniz. 
Sayfa ayraçlarının düşmesini önlemek için, üçgen şeklinde keserek, sayfanın köşesine geçirebileceğiniz modelleri denemelisiniz. 
Böyle bir sayfa ayracı yapabilmek için, sert bir kartın köşesinden iki cm.lik bir köşe kesin. Renkli kağıtlarla veya sevdiğiniz bir kumaş parçası ile kaplayın.

Yumuşatan Yöntem: 

Pişirmeye acilen başlamanız gereken durumlarda, soğuk ve katı yağ ile karşılaşınca mecburen beklemek zorunda kalırsınız. Bu bekleme süresini azaltmak için, işlemi hızlandıracak bir yöntem izlemelisiniz. Bir kap alın. Yağınızı rendeleyerek, küçük parçalara ayrılmasını sağlayın. Küçük yağ parçaları daha çabuk eriyeceğinden, size çok zaman kazandıracaktır.

Kolay Kahvaltı Alternatifleri: 

Size özel yöntemlerle, kahvaltıyı çabucak hazırlamak isterseniz, uygulayabileceğiniz bazı seçenekler vardır. Pancake ve muffinlerin içeriğindeki kuru malzemeleri önceden hazırlayın. Yeniden kapatılabilir bir plastik torbaya koyun. Silinmeyen bir kalem ile, tarifi torbaların üzerlerine yapıştırın. Soğuk ve kuru bir yerde saklayın. Acilen ihtiyacınız olduğunda dolaptan çıkarıp, hemen pişirebilirsiniz.

Kolay Rende: 

Taze mozarella peyniri, makarnalarla, pizzalarla, ızgara ile mükemmel uyum göstermektedir. Tadı ne kadar lezzetli de olsa, yemeklerde kullanması biraz zahmetlidir. Bunun için ilk önce mozerella peynirini dondurmalısınız. Bir parça peyniri plastik torbayla sarın, en az yirmi dakika dondurun. Daha sonra dondurucudan çıkartıp, rendeleyin. Bu şekilde, makarna ve pizzalarınızla kullanması çok kolay olacaktır.
Mutfakta zaman kazandırabilecek önerileri uygulayarak, hazırlıksız olduğunuz durumlarda misafirlerinize hazırlayacağınız servisleri hızlandırabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu