Nakliye Sırasında En Çok Zarar Gören Eşyalar

Evden eve nakliye sırasında küçük kazalar kaçınılmazdır. Sigortalı taşıma ile bu kazaları maddi olarak telafi etmek mümkün. Fakat öncelik, bu kazaların yaşanmamasına yönelik olmalıdır.

Taşınma sırasında yaşanabilecek kazaları önlemek için eşyaları olabildiğince güvenli şekilde paketlemelisiniz. Böylece muhtemel zayiatı önleyebilirsiniz.

Taşınma sırasında dikkatsizlikten kaynaklanan kazalarda genelde belli tipte eşyalar zarar görür. Paketlerken özellikle onlara dikkat etmelisiniz.

Beyaz Eşyalar

Alırken muhakkak söylenmiştir. Beyaz eşya bir kez girdiği evde kalmalı, taşınınca zarar görür diye. Kısmen doğru olsa da bunun sebebi taşıma kaynaklıdır. Ağır ve hassas eşyalar olduklarından taşınma sırasından azami dikkat gerektirirler.

Ev Taşıma

Yemek Takımları

Onlarca kırılabilen parçanın bir arada durduğu bir paketin başına kötü bir kaza gelmesi oldukça yüksek bir ihtimaldir. Bir parçanın kırılması bile tüm takımın heba olmasına sebep olacağından, hem paketleme hem de taşıma sırasında yemek takımlarına çok dikkat etmek gerekir.

Ayna

Cam eşyaların tamamı için aynı risk söz konusudur. Fakat aynaların ebatları dolayısıyla kazaya maruz kalmaları daha olasıdır.

Gardırop ve Karyolalar

Demontaj yapılarak taşınan karyola ve yataklar tekrar montajları sırasında zarar görebilirler. Bunun yanı sıra demontaj sırasında da zarar görebilirler.

Oturma Grupları

Düzgün bir şekilde paketlenmemesi durumunda kumaşları ya da ayakları zarar görebilir. Geniş oldukları için bir yere takılma riskleri vardır.

Kitaplar

Kolilere düzgünce yerleştirilmedikleri taktirde zarar görme riskleri yüksektir. Sayfalarının ya da kapaklarının yırtılmasını istemiyorsanız kolinin üstüne köpük yerleştirin.

Taşınma Hazırlığı

Avizeler

Avizelere uygun büyüklükte bir koli bulmak zordur. Koli bulunsa da avize istenildiği gibi sabit duramayacağından taşınma sırasında sorun olabilir.

Çiçekler

Evinizde bolca canlı çiçek bulunuyorsa taşınma sırasında onları nasıl güvenli şekilde diğer eve ulaştıracağınızı kara kara düşünüyor olmalısınız. Gerçekten de oldukça güç bir durum. Çiçekler kamyona en son yüklenmelidir.

Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu