Narlı objeler

Nar, tarih boyunca masallarda, efsanelerde, kitaplarda adına sıkça rastladığımız bir meyvedir.

Mitolojide nar bolluğun simgesi olarak kabul edilmiş ve refahın sembolü olmuştur. Yaşamı ve yeniden doğuşu imlemesiyle de doğurganlığın yansımasıdır. Türkiye halk kültüründe de türkülere, manilere, şiirlere konu olan nar, sözlü geleneğin de önemli bir parçasıdır.

Nar vazo

 

Yunan mitolojisinde gençleşmeyi simgeleyen nar, Hıristiyanlarca bereket getirmesi için yeni yıl akşamında parçalanır.

Simgesel önemi bu kadar güçlü olan nar mutfak kullanımının yanı sıra, evlerin diğer bölümlerinde de dekoratif bir öğe olarak karşımıza çıkıyor. Tatlı da bir rengi olan nar pek çok obje biçiminde kullanılmaktadır.

Mutfaklar için saklama kabı olarak tasarlanan nar hem şık bir görünümdedir, hem de mutfağınıza farklılık katar. Rengarenk tasarlanabilen kaplarda dilerseniz besinlerinizi saklayabilir, dilerseniz de yemek masanızda dekoratif bir öğe olarak kullanabilirsiniz.

Nar biblo

Çiçeklerin muhafazası için de nar biçimli vazolar kullanılabilmektedir. Alt kısmı tombul, üst kısmı daralan formuyla vazoyu andıran nar biçimi çiçekler için hoş bir alternatif olabilir. Seramik ya da camdan üretilebilen nar vazolar, renkleriyle de çiçeklere eşlik edecektir.

Salonlarda, çocuk odalarında ya da banyolarda kullanılabilen seramikten üretilmiş nar biblolar evinizin daha eğlenceli görünmesini sağlayacaktır. Biblolar narın kendine özgü tatlı renginden olabileceği gibi pastel tonlarda başka renklerde de olabilir.

C vitamini açısından oldukça zengin olan nar suyunu nar bir sürahide muhafaza edilebilir. Nar formunda yapılmış vazo eğer camdan üretilmişse içini gösterecektir. Dilenirse su ya da diğer meyve sularının sunumunda da kullanabilen nar sürahi, her içeceğe biraz nar tadı verecektir.

Evlerin her bölümünde tatlı formları ve güzel renkleriyle kullanılan narlı objeler evlere güzellik katacak.

Narın farklı kullanım alanları için İç İçe Bir Meyve Nar dosyamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu