Natürel bir banyo yaratın

Doğal ve sadelikten yanaysanız, ev dekorasyonunda natürel bir tarzınızın olduğunu söyleyebiliriz. Kullandığınız malzeme, ürün ve renk seçenekleriyle banyonuzda da natürel bir hava yaratmak elinizde.

Natürel bir banyo yaratmanın yolu, banyonuzda doğal malzemeler kullanmaktan geçer. Banyonuzda ahşap, iriko, kauçuk, okaliptüs ve tik gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Kullandığınız bu malzemelerin ısıya dayanıklı olmadıklarını göz ardı etmemenizi öneririz. Rutubet ve ısıya karşı dayanıklı olmayan bu malzemelerin sık sık bakım ve onarımını yaptırmalısınız. Haliyle, bu tür doğal malzemeler kullanmadan, mutlaka teknik bakımdan banyonuza uygunluğunu kontrol etmelisiniz. 

Ahşap kullanımını yer döşemesi için düşünüyorsanız, banyonuzun tavan yüksekliğini göz önünde bulundurun. Yere döşediğiniz ahşap kaplama zemin yüksekliğini arttıracaktır. 

Natürel bir banyoda yeşil rengini kullanmamak olmaz. Mobilya ve ürün seçerken daha yumuşak olan yeşilin tonlarını, somon, turkuaz, limon sarısı, toprak ve kum renklerini tercih edebilirsiniz. 
Doğal bir banyonun en büyük özelliklerinden biri de doğal ışıkla aydınlatılmasıdır. Apartman dairelerindeki banyoların gün ışığıyla aydınlatılma şansı pek olmadığı için, gün ışığının yerini tutabilecek barisol aydınlatma sistemini kullanabilirsiniz.

Banyonuza doğal bir görünüm kazandırabilecek hasır, çakıl taşı, midye kabuğu ya da çiçek gibi aksesuarlar kullanmayı da unutmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu