Nevresim alımı için öneriler

İyi bir uyku için, kaliteli ve sağlığa uygun bir nevresim seçimi önemli bir konudur.

Nevresim takımları çiçekli, çizgili, işlemeli ya da sade görüntüleri ile yatak odalarına bambaşka bir hava katar. Nevresim takımı satın alırken, görüntüleri kadar kumaşları da önemlidir. Kumaşın özellikleri, onun rahat kullanılıp kullanılamayacağını da belirler. Seçilen kumaşa göre nevresimin nasıl yıkanacağının ve ütüleneceğinin de bilinmesi gerekir. Bunun için, nevresimlerin kullanım talimatlarına uygun kullanılması önerilir.

Nevresim alırken dikkat edilmesi gerekilen önemli noktalardan biri de, yorgan ölçülerinin takım ile uyumlu olmasıdır. Bu nedenle nevresim almadan önce, üzerinde yazan etiketin okunması önerilir.

Nevresim ya da yatak örtüsü alırken, beden-ebat biliyor olmak avantaj sağlayabilir. Ayrıca, yatak başı koyu bir renk ise, dokulu ve desenli nevresim takımları ile beyaz ya da krem renk yatak örtüsü kullanılabilir. Bu şekilde yatak odasında, kontrast desenler ile farklı bir hava yaratılabilir.

Son yıllarda işlemeli takımları aratmayan, baskı desenli takımlar da sıkça kullanılmaktadır. Düz renkteki nevresimlerin üzerinde, kendini gösteren baskı desenler de tercih edilebilir.

Siz de, bu öneriler ile yatak odanızın stiline uygun nevresiminizi seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu