Obaruhu ile Doğal Yapılar Hakkında 

Ek Biç Ye İç kolektifi ve Merve Tekin ‘in işbirliğiyle doğal yapılar hakkında bir atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Merve Tekin nam-ı diğer Obaruhu, ile genel hatları ile doğal yapılara ve doğal malzemelere dair sunumlar, söyleşiler ve ardından mevcut projeleriniz ya da hayalleriniz için danışmanlık ve söyleşi buluşması. Neden doğal malzemeler ve doğal yapılar, ne ve neye göre kararlar, sezgiler ile doğayı dinlemek nasıl bizi ve niyetimizi destekleyebilir? Tasarımın önemi, Üretim sürecinin ve ekibin tasarlanması / oluşturulması ve önemi… gibi temel mevzular üzerine deneyimlerini paylaşacağı bu buluşmaya merakı olan, hayali-projesi olan herkesi bekliyoruz. Yanınızda projelerinize, hayallerinize dair fotoğraflar, çizimleri, modeller, sözel-yazısal ifadeler ne var ise katıp gelebilirsiniz. Söyleşi ve sunumun ardından, dilerseniz proje ve hayallerinizi hep beraber beyin fırtınası ve kalp gözü ile değerlendirilecektir.

Merve Tekin Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık bölümünden 2011 yılında mezun olup, hemen ardından doğal yapılar tutkusu ile yollara düşmüştür. Türkiye’de ve Brezilya’da çeşitli eğitimlere katılıp ardından partneri Mukund Iyer ile Obaruhu oluşumunu kurmuşlardır. Obaruhu, birlik olarak üretimin coşkusu, keyfi ve iyileştirici gücü ile doğal elementlerin şifası ve yol göstericiliği ile çeşitli atölyeler düzenleyip, çeşitli projeleri üstlenip inandıkları dünyanın büyümesi ve çoğalması için çalışmalarına devam etmektedirler. Git gide çoğalarak.

İlgilileri için bir nevi açık danışmanlık atölyesi olarak kurgulanan buluşma 11 Şubat 2017 Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. Ücreti 90 TL’dir, EK BİÇ YE İÇ’ten bir çorba günün ikramıdır. Bu gün hakkında bilgi almak ve katılmak için obaruhu@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Yer: İnönü Caddesi, No: 9A Taksim

Tarih: 11 Şubat 2017, Cumartesi

Saat: 14.00-17.00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu