Odalara göre çiçekle dekorasyon

Çiçekler ev dekorunun önemli parçalarından biridir. Tüm evinizi çiçeklerle dekore edebilirsiniz. Evinizi çiçek kullanarak dekore etmek istiyorsanız, her oda için farklı bir dekor önerisi…

Koridorlar

Evinizin girişi güneş alıyorsa, koridor için ilk tercih olarak canlı çiçekleri düşünebilirsiniz. Eğer koridorunuz güneş ışığı almıyorsa, yapma çiçekler ile koridorunuzu süsleyebilirsiniz. Evin giriş kapısının karşısına asacağınız bir çiçek, dışarıdan gelenler için hoş bir görüntü oluşturacaktır. Duvar kenarlarına koyduğunuz ya da duvara astığınız çiçekler evinize hoş bir görünüm kazandıracaktır.

Salon

Salonunuzun ortasına yerleştireceğiniz özel olarak hazırlanmış, küçüklü, büyüklü buketler salonunuzda zengin bir görünüm yaratır. Salonunuz için çiçek seçerken rengine dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz çiçeğin rengi, odanıza uyum sağlamalıdır. Çiçek seçerken, çiçeğin renginin koltuk, halı ya da perdelerinize uygun olmasına özen gösterin. Bunun dışında, halk arasında salon çiçeği olarak adlandırılan çiçeksiz, yeşil bitkilerde salonda dekor için kullanılan çiçekler arasındadır.

Yatak odası

Yatak odasında canlı çiçek kullanımı pek tavsiye edilmez. Bu çiçekler odadaki oksijeni tüketir ve odadaki karbondioksit oranını arttırır. Yatak odasında illa çiçek bulundurmak istiyorsanız, size tavsiyemiz yapma çiçekleri tercih etmenizdir.

Mutfak

Mutfağınızı saksılarla dekore etmek istiyorsanız, saksı çiçeklerini seçebilirsiniz. Menekşeler mutfak için uygun çiçeklerdir. Bu çiçekler rengarenk görüntüleri ile mutfağınıza renk katacaklardır.

Banyo

Banyolar genelde karanlık olduğu için; çiçek seçiminde nemli ortamlardan hoşlanan çiçekleri tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu