Odanızın Rengini Değiştirmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Odanızda değişiklik yapmak istiyorsunuz. İlk olarak duvarlarınızın rengini değiştireceksiniz. Duvarınızı ne renge boyayacağınıza karar vermeden önce önerilerimizi okuyun.

Dekorasyonunuzda yenilik yapmak istiyor fakat ne yapacağınıza karar veremiyorsanız renkleri değiştirmek iyi bir seçim olabilir. Fakat bunun için de eni konu düşünmeniz lazım.

Dekorasyonda Renk Değişimi

Odanızı ne renge boyayacağınıza karar vermeden önce pencere, zemin ve kapı doğramaları gibi sabit parçaların rengini göz önünde bulundurun. 

Odanızı ne renge boyayacağınıza karar vermeden önce, odanızın şeklini, büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Aksi halde seçeceğiniz renk odanızı olduğundan küçük gösterebilir. 

Odanızda çok büyük değişiklikler yapmak istemiyorsanız, duvarlarınızı eski renginin tonlarında değiştirebilirsiniz. 

Baştan bir oda yaratmak istiyorsanız, duvarlarınızı eski rengine zıt bir renkle boyayabilirsiniz. Bu farklı bir ambiyans yaratacaktır. 

Duvarınızın rengine karar veremiyorsanız, renk seçiminizde duvarınızda bulunan bir tablodan yararlanabilirsiniz. 

Eğer odanızda doğal bir hava yaratmak istiyorsanız gri ve yeşil tonlarını kombine edebilirsiniz. 

Eğer sıcak bir ortam yaratmak istiyorsanız odanızı turuncu, pembe gibi canlı renklerin tonlarını kullanarak açıktan koyuya doğru boyayabilirsiniz. 

Seçeceğiniz ana renge karar verdikten sonra, odanızda birkaç aksesuar ve dekoratif ürünlerle uyumlu bir hava oluşturabilirsiniz. 

Küçük dokunuşlarda dekorasyonunuzda büyük değişiklikler yapmanız mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu