Öğrenci Evi Dekorasyonu

Kısıtlı bir bütçeyle geçici bir süreliğine yaşanacak bir evin dekorasyonu dendiğinde akla öğrenci evleri gelir.

Herhangi bir küçük evde farklı olarak öğrenci evlerinin dekorasyonunda sorun ekonomik olması gerekliliğidir. Küçük bir ev pekala şık ve etkileyici bir şekilde dekore edilebilir. Aslında dekorasyonda önemli olan mekanın boyutları değildir.

Öğrenci Evi Dekorasyonu 3

Öğrenci evlerinde de önemli olan mekanın boyutu değil de, bütçenin oldukça kısıtlı olmasıdır. Üstelik bu evler çoğunlukla sadece öğrencilik döneminde kullanılır. Bu da fazla para harcamanın gereksiz olduğu anlamına gelir.

Öğrenci evi pratik ve fonksiyonel olmalıdır. Günün önemli bir kısmını okulda ve dışarıda geçiren biri evin bakımıyla fazla ilgilenemez. Pratik bir ev dekorasyonu ile bu sorun aşılabilir. Böylece hem konforlu bir yaşam alanı oluşturulur, hem de ev bakımlı olur.

Öğrenci Evi Dekorasyonu 2

Nüfusun genç olduğu bir evin dekorasyonu pratik olmanın yanı sıra kreatif özellikler de barındırmalıdır. Fonskiyonel ve çok amaçlı mobilyaları birer sanat mucizesi gibi kullanabilirsiniz. Yatak olabilen koltuklar, portatif dolaplar, katlanabilen masalar… ve daha fazlası tam da bu evler için yapılmış tasarımlardır.

Eşya seçimi kadar önemli bir diğer husus aydınlatmadır. Küçük bir mekan, doğru aydınlatma ile daha geniş gösterilebilir. Yeterince aydınlatılmamış bir ev ders çalışmak için de ideal bir yer olmayacaktır. Floresanlar çiğ bir ışık yayar, bunun yerine lambader tercih edilebilir. Üstelik bu aydınlatma aracını dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Öğrenci Evi Dekorasyonu 4

Öğrenci evinde fazla eşya olmayacağından duvarlar ön plana çıkar. Küçük bir daireyi olduğundan daha geniş göstermek için açık bir renge boyamak durumundasınız.  Bu durumda elinizde bomboş beyaz duvarlar kalıyor. Duvar dekorasyonunda kitaplarınız için raflara, posterlere ve küçük boyutlardaki çerçevelere yer verebilirsiniz.  Burada önemli olan kullandığınız dekorasyon öğesinin büyük ve kaba olmamasıdır.

Küçük alanları olduğundan daha geniş gösteren bir aksesuar da aynadır. Evden çıkarken aynaya bakmayı çok sevdiğinizi de biliyoruz. Dolayısıyla isterseniz büyük boy aynası isterseniz de birden fazla küçük aynayı gönlünüzce kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu