Organik Çiftlikler – Datça Murat Çiftliği

Datça Murat Çiftliği, yerli tohumlarla Datça’da Mesudiye ve Karaköy bölgesinde, Kandıra’da Yusufça Köyünde üretim yapmaktadır.

Datça Murat Çiftliği’nin sahibi Murat Taptik çiftliği şöyle anlatıyor:

“Ne tonlarca ürün üretme iddiam var ne de isteyen herkese bir şeyler sunmak ya da satmak, ben kendi lüksümden fedakârlık ederek, daha doğrusu yoğun bir emek vererek, olabilecek en doğal şekilde ürün üretmek için kendi prensiplerimi takip ediyorum.

Hiçbir zaman ne değişik sıfatlar altında yanıltıcı ibarelere ya da reklamlarla gerçeklikleri arasında dağlar kadar fark olan firmaların, sağlığı tehdit eden numaralarına kanmadım. Çünkü yaylada beslenen yerli ineğin sütünün, pastörize sütten farkını, tüm gün güneş altında dolaşan bir tavuğun yumurtasının ve etinin, kafeste yaşayan tavuklardan farkını daha çocukluğumda biliyordum.

Uzun ömür vermek için tüm gıdalarda bulunan katkı maddelerinin, doğallıktan çok uzak peynirlerin, yoğurtların, hormondan şişen sebzelerin, sürekli ilaçlanan ağaçların tüm insanlara ve sevdiklerimin sağlığına da zararını üzülerek de olsa oldukça iyi biliyorum.”

Datça Murat Çiftliği ürünleri; gerçek bir köy yumurtasına ve daha fazlasına hasret kalan herkese içtenlikle sunuluyor. Haftalık ürün bilgisi için murat.tapik@gmail.com adresine e-posta göndermeniz gerekiyor.

Çarşamba günü hasat edilen ürünler anlaşmalı kargo ile evinize gönderiliyor.

Bir diğer kaynak ise Erenköy’deki şube. Çarşamba ve Cuma günleri 14.00’de tarladan hasat edilen mevsimsel sebze ve meyveleri Erenköy’deki şubeden alabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Şemsettin Günaltay Cad. 197 / 5 Medine Apt. Erenköy İstanbul – 0216 385 33 11

Diğer Organik Çiftlikler hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu