Organik Çiftlikler – Hasanbey Çiftliği

Hasanbey Çiftliği, Hasan Şentürk tarafından çocukluğundaki domatesleri, biberleri, meyveleri yetiştirebilmek amacıyla kurulmuş.

Hasanbey Çiftliği’nde geleneksel yöntemleri korunarak, organik fidelerle gelişmiş teknolojiler kullanılarak organik tarım yapılıyor.

Ürünler hormonla değil Bombus arılarıyla tamamen doğal yöntemlerle dölleniyor. Seralarda kimyasal ilaç kullanmak yerine insan sağlığını tehdit etmeyen fiziksel önlemler alınarak sağlıklı ve güvenli ürünler yetiştiriliyor.

Kapılardaki hava perdeleri ve çatılardaki sinek tülleri sayesinde zararlı girişlerini en aza indiriyorlar. En son içeride bulunan zararlının sevdiği kokuları yayan tuzaklar sayesinde de ürünlerin zarar görmesini engelleniyor.

Ayrıca hastalıklar için iklimlendirmeyi her bitki çeşidine göre yaparak doğabilecek sorunların önüne geçiliyor. Sera içinde kontrollü tarım yapıldığı için dış etkilerden ve zararlılardan mahsülü koruyabiliyorlar. Bu sayede sizlere zamanında dalından toplanmış, hiçbir kimyasal ve hormon barındırmayan sağlıklı ürünler sunulabiliyor.

Çiftlikte zeytinyağından bala, peynirden yumurtaya pek çok ürün bulunuyor.

İletişim Bilgileri

Bergama Çanakkale Yolu üzeri 10 km Karaçetlenbik Mevkii Bergama, İzmir

siparis@hasanbey.com

0232 641 86 66

Diğer Organik Çiftlikler hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu