Organik Çiftlikler – İpek Hanım Çiftliği

Çiftlik Aydın – Nazilli’de Ocaklı Köyü’nün biraz dışında, beş dekar alan üzerine kurulu. Paketlemenin yapıldığı müştemilat da bu arazinin içinde.  Reçellerin, peynirlerin… hazırlandığı mutfak da çiftliğin içinde.

Sebze ve meyveler Beydağı’nda dağınık halde bulunan arazide yetişiyor. İrili ufaklı bu arazilerin büyük kısmı rakımı yüksek yaylalarda. Zeytinler ise oldukça dik bir yamaçtaki araziden geliyor. Bu arazilerin toplam büyüklüğü dört yüz dekarın biraz üzerinde.

Ürünlerin tamamı organik tohumlardan üretiliyor. Toprak, köydeki ineklerin dışkılarıyla gübreleniyor. Koruyucu kullanılmıyor. Ürünler bekletilmiyor.  Siparişler ettiğiniz ürünler bir gün önce dalından koparılmış oluyor.

Çiftlik, bir ticari işletme gibi çalışmadığı için organik gıda sertifikasına başvurulmamış. Üretici, kendi kızının doğumuyla birlikte ona sağlıklı yiyecekler yedirebilme düşüncesiyle tarıma başlamış. Üreticinin sertifikayla ilgili bilgilendirmesi şu şekilde: “Kesekağıtlarından birini açıp şöyle bir kokladığınızda, tattığınızda tam olarak ne söylemek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır zaten.”

Fiyatlar değişkenlik gösterebildiği için güncel fiyat bilgisini üreticiden isteyebilirsiniz.

Ürünlerde epey çeşit olsa da bazen bitiyor, bazen çıkmıyor, bazen tarlanın yolu bataklığa döndüğü için gidilemiyor. Bu nedenlerle liste sürekli değişiyor. Haftadan haftaya bir güncel ürün listesi hazırlanıyor. Fiyatlarıyla birlikte bir Excel tablosuna kaydedip size e-mail ile gönderiliyor. Listeyi ipekhanim@ipekhanim.com  adresine e-mail atarak listeyi isteyebilirsiniz.

Ödemeler sipariş elinize geçtikten sonra yapılıyor. Hafta içi her gün kargo gönderimi yapılıyor.

İletişim Bilgileri

Ocaklı Köyü Mevkii   Nazilli / Aydın – 0256 313 57 84

Diğer Organik Çiftlikler hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu