Organik Çiftlikler – Sayala Organik

Sayala Organik, Büyükçekmece’de organik tarımla meyve üreticiliği yapan bir çiftlik.

Büyükçekmece’nin verimli topraklarında nesillerdir sürdürdüğü tarım işi, aile için her zaman vazgeçilmez bir tutku olmuş. Sayala, toprağın verimine ve kutsallığına inanan bir aile. Bu sebeple ilk amaçları toprağın doğal olarak yaşatılması ve kimyasal kirlilik ile zehirli kalıntının elimizden geldiğince sonlandırılmasıdır.

Sayala Organik’in ürünleri 10.06.2005 tarihinden itibaren Orser Organk Tarım Ürünleri Kontrol ve Sertifikasyon Ltd.Şirketinin TR-5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ile Resmi Gazetede yayımlanan Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına ilişkin yönetmelik hükümlerince üretilmektedir.

Sayala Çiftliği’nin organik sebze ve meyveleri genetiğiyle oynanmamış tohumlardan üretilir, kimyasal madde ve hormon kullanılmadan yetiştirilir, tertemiz topraklarda sevgiyle büyür.

Hangi ürünler var?

 • Sebzeler: Domates, sivri biber, dolma biber, çarliston biber, kabak, patlıcan.
 • Meyveler: Kırkağaç kavun, karpuz, vişne, şeftali, nar, kiraz, armut, erik, ceviz.

Sayala Organik ürünlerinin satışını Migros mağazalarından ve Büyük Çekmecedeki Sayala Çiftliği’ndeki satış ofisinden gerçekleştirmektedir. Çiftliğin satış ofisindeki satışlar cumartesi günleri sabah 9:30 ile akşam 18:00 arasında yapılmaktadır.

İletişim Bilgileri

Eskice yolu, Büyükçekmece / İstanbul

info@sayala.com.tr

Diğer Organik Çiftlikler hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. catalcada ikamet ediyoruz organik urunlerinizden akmak istiyoruz bucumartesi gelmek istiyoruzyerinizitari edermisinizarabamizla nasil gelebilecmegmizi gosteren krokisini gonderirmisiniz tesekkur ederim.

  1. Merhaba Mahir Bey,

   Biz ürün satışı yapmıyoruz, sadece tanıtım yapıyoruz. Yani Sayala Çiftliği biz değiliz. Ulaşım bilgisi için Sayala Çiftliği’ne ulaşmanız gerek. Google’da aradığımızda bir iletişim bilgisine erişemedik maalesef.

   İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu