Organik Gıda Mağazaları

Beslenme alışkanlıklarının değişmeye başlamasıyla birlikte organik ürünlere yönelim arttı. Beslenmede gıda güvenliği kavramı ön plana çıkıyor. Bu sebeple organik tarım yöntemleriyle üretilen gıdaya ihtiyaç artıyor.

Önceki zamanlarda şehirlerde organik ürünlere ulaşım zordu. Günümüzde organik çiftlikler ve ekolojik pazarlarla birlikte organik ürünler satan mağazalar da yaygınlaşmaya başladı.

Organik ürünler bulabileceğiniz dükkanlar:

Kırkambar

IMO sertifikalı ürünlerden kuruyemiş, bakliyat, kurutulmuş sebze ve meyve, tahıl, bal ve zeytinyağı bulabilirsiniz. Kırkambar’da ekolojik buğday, bulgur, mercimek ve pirinç de satılıyor.

Adres: Köyiçi Cad. Kazan Sok. No: 23/A Beşiktaş Çarşı içi. İstanbul. Tel: (212) 258 65 43

Ambar

Dükkanda 400’ü aşkın organik ürün çeşidi bulunuyor. Soya sütleri, taze nar suyu, domates ve limon en çok ilgi görenler arasında. Özel çaylar ve kuru yemişler de bulunuyor.

Adres: İstiklal Cad. Kallavi Sok. No: 12 Beyoğlu, İstanbul. Tel: (212) 292 92 72

CityFarm

Organik ve tam doğal ürünlerin satıldığı bir dükkan. Organik yumurtalar, organik şaraplar bulabilirsiniz.

Adres: Nispetiye Cad. No: 49 Etiler-İstanbul. Tel: (212) 287 79 04

Organik Gıda

Ecolife

Kendilerinin yemediği ürünleri müşterilerine de satmıyorlar. Dükkanda 150’nin üzerinde organik sertifikalı ürün bulunuyor. Sızma zeytinyağı, bakliyat, bitki çayı, yöresel ürünler, reçel ve pekmez çeşitleri, soyalı ürünler, ithal ürünler, el yapımı sabunlar, meyve kuruları, bitki ve baharat bulabilirsiniz.

Adres: Şakayık Sok. No: 38/1 Teşvikiye-İstanbul. Tel: (212) 231 51 49

Agrofood

Kefir, yoğurt gibi süt ürünleri, meyve suları, sertifikalı Kalecik Karası şarapları ve et ürünlerini bulabilirsiniz. Tavuk, kıyma, balık gibi fakültenin et mamulleri ise dönem dönem satılıyor

Adres: Gaziosmanpaşa Mah. Arjantin Cad. No:21/C Çankaya-Ankara. Tel: (312) 468 06 01

Naturel

Bakliyat, bal, zeytin, kuru meyve, siyah ve bitkisel çay çeşitleri, nar ve üzüm çekirdeği özü, meyve suyu çeşitleri ve organik haşere ilacı gibi seçenekler bulunuyor.

Adres: 2040 Sokak No: 104/P53 Egepark Alışveriş Merkezi Mavişehir / Karşıyaka. Tel: (232) 324 41 99.

Rasayana

Rasayana Ekolojik Doğal Ürünler Market’nde 350’nin üzeride ürün bulunuyor. Üretim Geyikbayırı’ndaki kendi çiftliklerinde yapılıyor

Adres: Bahçelievler Mah. Pamir Cad. Antalya. Tel: (242) 247 25 27

Daphan

Daphan;  Erzurum’un Tortum, Uzundere, İspir ilçeleri ile Artvin’in Yusefeli ilçelerinde organik tarım yapan çiftçilerin ürünlerini satıyor. Un çeşitleri, bulgur, aşurelik buğday, nohut, beyaz fasulye, keten tohumu, yulaf ezmesi, elma, vişne, ceviz, pirinç, zeytin, domates kurusu, biber kurusu, mısır, dut, taş nanesi, kızılcık, kiraz, kekik, nane, ısırgan otu, bal, erik, kapari gibi ürünler bulabilirsiniz.

Adres: Gez Mah. Milletbahçe Sok No: 34 Erzurum. Tel: (442) 234 02 16

Palivor

Soğuk et ve süt şarküteri ürünlerini, unlu mamullerini, sıcak tost ve hot dogları, ürünlerimizle yapılmış günlük sandviçleri, özel blend kahveleri, organik çayları, lezzetli tatlıları Palivor Çiftliği Mağazası’nda bulabilirsiniz.

Adres:  Manolya Sokak No: 9 Bebek İstanbul. 0(212) 231 81 53

Çiftlikler genellikle sipariş usulüyle çalışıyor, pazarlar ise haftanın belli günlerinde açık oluyor. Dilerseniz bir alternatif olarak organik ürünler satan dükkanları da deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Merhaba Mustafa Bey,

   Hangi fuarı soruyorsunuz? Eğer Exponatura Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı ise, 3-6 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak. İyi günler dileriz.

 1. Merabalar ben organik urunlerle ilgili bilgi almak istiyorum magaza acicam bununla ilgili bilgi almam gerek yardimci olurmusunuz urunlerle ilgili

  1. Merhaba Derya Hanım,

   Biz sayfamızda mağazaların tanıtımını yapıyoruz. İşleyişleri hakkında bir bilgimiz yok. Konu hakkında mağazaları ya da organik ürünler hakkında yayın yapan mecmuaları aramanızı öneririz. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu