Orta Sehpa Dekorasyonu

Salon dekorasyonu yaparken en az mobilya seçimi kadar orta sehpa seçimine de özen göstermek gerekir.

Orta sehpa, salonun en işlevsel mobilyalarındandır. Bu sebeple orta sehpa seçimi yaparken dekorasyonun yanı sıra işlevine de dikkat etmelisiniz.

Orta Sehpa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salonun büyük ya da küçük oluşu sehpa seçilirken dikkat edileceklerin başında gelir. Servislerde çok faydalı bir yardımcı olan sehpa kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Küçük salonlar için daha küçük, büyük salonlar için ise daha büyük bir sehpa seçilebilir.

Adı orta sehpa olsa da sehpanızı salonun dilediğiniz yerinde konumlandırabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dinlenmek için çekildiğin salonda kitabınızı ya da çayınızı koyacağınız sehpa salonun en çok kullandığınız yerinde konumlandırılabilir.

Sehpa dekorasyonunuzla uyumlu olmalıdır. Country ya da rustik bir salon dekorasyonu yaptıysanız ortaya işlemeli bir eski sandık koyabilirsiniz. Sandık sehpa işlevi görecek ve dekorasyonla tam uyum içinde olacaktır.

Birden çok küçük sehpayı bir araya getirerek de bir sehpa yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman parçaları ayırarak gerekli ihtiyaçlarınız kullanabilirsiniz. Klasik takımlar ile ayakları oymalı klasik bir sehpa kullanılabilir. Beyaz, ceviz, krem, bej renklerindeki mobilyalar ile gümüş rengi bir sehpa uyumlu olacaktır.

Ahşap sehpalar modern dekorasyon ile tercih edilebilir. Dilerseniz sehpayı cam ile de hareketlendirebilirsiniz. Böyle bir orta sehpa aksesuarlar ve objelerle kombinlenebilir.

Küçük salonlar için fonksiyonel seçenekler düşünülmelidir. Sadece orta sehpa olarak değil de dergi, kitap gibi eşya da alabilecek modellere yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra salonunuz küçükse orta sehpayı sık sık yerinden kaldırmak durumunda kalabilirsiniz. Bu sebeple sehpa mümkün olduğunca hafif olmalıdır. Böylece kolayca taşınabilir.

Sehpanın malzemesini seçerken, odanın genişliğini, oturma takımınızın ölçülerini ve sehpayı uzun süreli mi yoksa dönemsel mi kullanacağınızı belirleyin. Dar alan için, cam malzemeden üretilmiş sehpaları tercih edebilirsiniz. Ahşap sehpa düşünüyorsanız, ince malzemeden üretilmiş olanlarını tercih ederek, dar alanınızı doğru kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu