Osmanlı Yemekleri Festivali

Osmanlı yemekleri, 17 – 26 Mart tarihleri arasında Hyatt Regency İstanbul Ataköy’de, ünlü şef Yunus Emre Akkor’un ellerinde hayat bulacak.

10 gün boyunca sürecek olan Osmanlı Yemekleri Festivali’nde fihi ma fih çorbasından, mastabeye, ayvalı soğanlı etten şeyhülmahşiye ve zeytin peyvazına kadar Osmanlı saray mutfağının lezzetleri Hyatt Regency İstanbul Ataköy misafirlerini bekliyor olacak.

Osmanlı Yemekleri Festivali’nin benzersiz ve büyüleyici menüsü, sunduğu yemek programları ve yazdığı kitaplarla dünya çapında tanınan ödüllü şef Yunus Emre Akkor tarafından hazırlanacak. Yunus Emre Akkor ayrıca menüdeki muhteşem lezzetlerin hikayeleri ve ait oldukları yöreler hakkında da önemli bilgiler verecek.

Osmanlı Yemekleri

Festival kapsamında fihi ma fih çorbası, sütlü badem çorbası veya lebeniye çorbasıyla açılacak menü; mastabe, muhammara, mastabe, bademli ıspanak kökü, ayvalı soğanlı et, zeytin peyvazı, buğday cacığı gibi damak çatlatan mezelerle devam edecek.

Şeyhülmahşi, tulum peynirli patlıcan, kavun dolması gibi ara sıcakların ardından gelecek ana yemeklerden bazılarıysa etli firik, ayvalı soğanlı yahni, kırma tavuk kebabı, Kilis tava, sarımsaklı pilav, zerdeçallı bulgur aşı, herise. Gecenin kapanışı ise cennet çamuru, helva-i hakani, ballı pekmezli elma baklavası, sahine, reyhan şerbeti gibi muhteşem tatlılar ve şerbetlerle yapılacak.

Yer: Hyatt Regency İstanbul Ataköy

Tarih: 17-26 Mart 2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu