Oturma odaları dekorasyon trendleri

En çok zaman geçirilen ve yaşam alanı haline gelmiş oturma odalarının dekorasyonu ile ilgili, en son trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

• Büyüklük, her zaman en önemli ve gerekli şey değildir. Küçük alanları, maksimum depolama ve optimum dekorasyonla kullanışlı hale getirin.

• Mutfak büyükse, oturma alanı olarak kullanılabilecek bir masa ve oturma grubuyla, yerden kazanılabilir. Bunun için, mutfağınızda ufak bir TV ünitesine, oyun alanına ve yemek alanına ayıracak yeterli alan olmalıdır.

• Doğayı korumak daha çok trend haline geldikçe, doğa dostu ürünler, oturma odası dekorasyonunda sağlık açısından daha çok yer almaya başladı. Kenevir ve elyaf kilimler, bambu zemin döşemesi, organik kumaş ve döşemeleri, çevre bilinci ile üretilmiş mobilyalar, çocuklu aileler için giderek daha çok tercih edilir olacak.

• Renk seçiminde, trend daha çok doğal renklere kayacak. Pantone Renk Enstitüsü, yılın rengi olarak, sıcak sarı tonu seçti. Sıcak sarı, oturma odalarına parlaklık ve canlılık getirecektir.

• Koyu duvar renkleri ve donuk renkli mobilyalar yerine, trend daha doğal duvar kağıtlarına ve mobilyalara kayacak.

• Üç oturma grubu almak yerine, iki kişilik kanepeler, çocuklara uyacak renkli ve küçük sandalyeler ve tekli koltuklar ile var olan oturma grubunuzu kombinleyin. 

Bu önerilerle, oturma odanızı daha efektif şekilde kullanabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu