Oturma odanızda deri şıklığı

Farklı alternatiflerle oturma odalarınızda deri şıklığı yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda deri mobilyalara en çok oturma gruplarında rastlanıyor. Deri mobilyalar klasik, nostaljik, modern hatta uzay çağına kadar her dekorasyona uyum sağlayabiliyor. Uzun yıllar kullanılsa da değerinden hiçbir şey kaybetmeyen ve eskimeyen deri mobilyalarla modern mekanlar yaratabileceğiniz gibi, klasik bir ortamda farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Berjer koltuk ve kapitoneli modellerle deriyi bir araya getirerek, özellikle çalışma ve dinlenme odanızın bir köşesinde şık bir hava yaratabilirsiniz.

Mobilyalarınızda çeşitli deri türlerini bir arada kullanarak, farklı bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Birden fazla deri çeşidini bir arada kullanarak, odanıza zengin bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda mobilyalarınızda kullandığınız derinin rengi de önemlidir. Deri mobilyalarınızı dinlenme odanızda kullanacaksanız, tercihiniz bej renginden yana olmalıdır. Bej rengindeki deri mobilyalarınız, dinlendirici, sakin bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. Deri mobilyalarınızla evinize farklı bir hava yaratmak istiyorsanız, bej, siyah, beyaz ve kahve gibi geleneksel renkler yerine turuncu ya da kırmızı renklerini kullanabilirsiniz.

Sadece mobilyalarınızda değil, aksesuar seçiminde de tercihinizi deriden yana kullanabilirsiniz. Deriyle kaplanmış bir dergilik, şaraplık, ya da salonunuzda sehpa niyetine kullanabileceğiniz dekoratif deri valizler evinize hoş bir hava katacaktır.

Deri mobilyaların bakımı

  • Deri mobilya ve aksesuarlarınızı uzun süre naylon poşette bekletmeyin.
  • Deri mobilyalarınızı direk güneş ışığına maruz kalacağı yerlere koymayın.
  • Derilerinizin nemlenmemesine dikkat edin. Nemlenen deri, zamanla kurur ve çatlar. Mobilyalarınızın nemlenmesini önlemek için kalorifere yakın yere koymayın. Deri mobilyalarınızla kalorifer arasında en az 30 cm olmasına özen gösterin.
  • Evinizde evcil hayvan besliyorsanız, deri mobilyalarınızdan uzak durmalarına dikkat edin. Tırnakları ile deri koltuklarınıza zarar verebilirler.

Deri mobilyalarınıza doğru bakım yaptığınız takdirde, mobilyalarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu