Oturma Odası Mobilyaları

Oturma odasının informal ve konforlu olması, aile fertlerinin rahat etmesini kolaylaştırır. Odadaki mobilyaları, daha uzun zaman geçirilmesini sağlayacak şekilde seçmek doğru olur.

 Oturma odası evde aile fertlerinin toplanıp, uzun süre birarada zaman geçirdiği odadır. Bu özelliğinden dolayı, oturma odasının dekorasyonunda, mobilyaların rahatlık, konfor ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak seçilmesi gerekir.

Kanepe

Oturma odasındaki kanepe, salondaki kanepeye oranla daha yumuşak ve informal olabilir. Üzerinde bolca yastık kullanarak, konforlu bir oturma deneyimi tasarlayabilirsiniz.

Orta sehpa

Oturma odasındaki orta sehpanın, bir çekmecesi veya depolama ünitesi olmasına özen gösterin. Böylece, uzaktan kumandaları kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. Oturma odasındaki orta sehpa, salondaki orta sehpaya göre daha alçak olabilir. Bu sayede, televizyon izlerken, önünüzde bir engel oluşturmaz.

Koltuk

Oturma odasındaki konforlu ortamı tamamlayıcı bir mobilya da tekli koltuktur. Rahat bir tekli koltuk, müzik dinlemeyi, televizyon izlemeyi veya kitap okumayı keyifli bir etkinlikten fazlasına dönüştürerek, dinlenmenizi de sağlar.

Yan sehpalar

Oturma odasındaki yan sehpalar, rahat oturma deneyimi esnasında gerekli olan tüm malzemeleri koyabilmek için gereklidir. Yan sehpaların dengeli ve sağlam olması da önemlidir. Aksi takdirde, evin en yoğun kullanımlı odalarından biri olan oturma odasına giriş çıkışlar esnasında kolaylıkla devrilebilir.

Lambalar

Masa lambaları kitap okumak için gereklidir. Yer lambaları da eğimli ışık vererek, odada rahatlatıcı bir atmosfer yaratır. Genellikle salonlarda tepeden aydınlatma tercih edilmez çünkü gölge oluşumunu mümkün kılar. Oysa oturma odalarında etkinlikler esnasında bol ışık olmasını sağlar.

Oturma odası, evin en fazla zaman geçirilen odalarından biri olduğu için, konforlu ve kullanışlı olması önceliklidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu