Parke temizliği ve bakımı

Parke döşemelerinizi temizleyip, düzenli bakım yaparak uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Parkeleri temizlemenin en kolay yolu elektrikli süpürgeden geçiyor. Haftada bir kez elektrikli süpürge ile parkelerinizi süpürebilirsiniz. Eğer elektrikli süpürge açmak istemiyorsanız, nemli bir bezle de parkenin üzerinde biriken tozları temizleyebilirsiniz. 

Parkenin üzerine dökülen, yemek, meyve suyu, kırıntı gibi leke yapabilecek her türlü maddeyi nemli bir bez yardımıyla silmelisiniz. 

Parkeniz cilasız ise, parkelerinizi zımparaladıktan sonra üzerine cila sürebilirsiniz. Eğer parkeleriniz cilalı ise, belli aralıklarla parkenizi yeniden cilalayabilirsiniz. Sürdüğünüz cila, parkenizin parlamasını ve yeni gibi görünmesini sağlar. Cila aynı zamanda parkenin üzerinde oluşan aşınma izlerinin kapanmasını sağlayacaktır. 

Cilalı olsa da, olmasa da suyu parkenizden uzak tutun. Gereğinden fazla su, parkenizin kabarmasına, çatlamasına ve cilasının bozulmasına neden olur. Eğer parkenizi bezle silecekseniz, bezin yeteri kadar sıkılmasına özen gösterin. Parkelerinizi nemli bir bezle silmeye gayret edin. 

Parkenizi temizlemeden önce kullanım kılavuzunda belirtilen hususlara dikkat etmenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu