Parti İçkileri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Partiler, insanların sevdikleri kişilerle hoşça vakit geçirip, eğlenmeleri için düzenlenir. Gecenin, gecede sunulan içeceklerin nasıl bittiğini anlamazsınız bile.

Parti vermeyi düşünüyorsanız, içecek konusunda neler yapabileceğinizi gözden geçirin. 

Partilerde sıklıkla yaşanan sorunlardan biri, içecek yetersizliğidir. Partinin tam ortasında içki biter. O saatte yeniden içki temin etmeniz sıkıntı yaratır. Onun için parti düzenlemeden önce bol miktarda içki stoklayın. Aldığınız içkilerin hepsini açmayın. Parti sonrasında artan içkileri iade edebilirsiniz. 

İçki alışverişi yaparken kokteyl verdiğinizi unutmayın. Sohbet ederek uzun yenilen akşam yemeklerinde her misafirinize bir şişe şarap düşer. Kokteyllerde ise bu oran yarıya iner. 

Partide içki çeşidini sınırlı tutun. Bu aynı zamanda işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Eğer bir barbeniniz yoksa, tercihinizi kolay ve hızlı hazırlayabileceğiniz içkilerden yana kullanın. Partilerde üç çeşit içki yeterlidir. İçki seçiminde ilk tercihinizi votka – cin, ikinci tercihinizi konyak – viski, son tercihinizi de egzotik bir içkiden yana kullanabilirsiniz. Hazırladığınız içkilerin aynı zamanda göze hoş görünmesini sağlamak amacıyla da, çeşitli garnitürlerle süslemeyi unutmayın. 

İçki hesaplaması yaparken, bir şişeden kaç kadeh çıkacağını bilmeniz yararınıza olacak. Partide şampanya ya da köpüklü şarap servis edecekseniz, bir şişeden altı kadeh içki çıktığını unutmayın. Eğer kokteyl hazırlıyorsanız, kullandığınız içki miktarı biraz daha azalacağı için bir şişe ile sekiz kadeh içki hazırlayabilirsiniz. Votka ve cin sunacaksanız, bir şişeden 16 ölçü çıkarabilirsiniz. 

Partiye gelenler arasında, alkol kullanmayanlar ya da araba kullanacak olanlarda olacaktır. Bunları göz ardı etmeyin. Bu kişiler için içki dışında, meyve suyu, su ya da soda seçenekleri bulundurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu