Pastel Tonlarda Oturma Odaları için Dekorasyon Önerileri

Rahatlık ve dinginlik hissi veren pastel tonlarını ile oturma odalarınıza natürel  bir hava katabilirsiniz. Pastel tonlar dekorasyonda nasıl kullanılır?

Doğadan gelen toprak tonlarını kullanarak oturma odalarınızı rahatlatıcı ve yumuşak bir görünüme sahip, natürel mekanlar haline getirmenin farklı yolları bulunuyor.

Pastel Tonlar Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Oturma odalarınızda kullanacağınız, gökyüzünü anımsatan mavi tonları gül kurusu ve kahverenginin tonları çoğuz zaman günün yorgunluğunu attığınız oturma odanıza sakinleştirici bir etki katacaktır.

Ana rengin açılmasıyla elde edilen pastel renkleri  yer döşemesinde, perdelerde ve duvarlarda da kullanırsanız eğer, bu durum oturma odanızı aydınlık bir görünüme kavuşturacaktır.

Oturma odalarında kullanacağınız aksesuarlar da oldukça önemlidir.  Dinginlik hissi veren pastel tonlardaki oturma odaları için, pastel renklerde çiçekler kullanabilirsiniz. Bu çiçekler ile oturma odalarınızın renklerini aydınlatarak mekana hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kanepelerin üzerinde de dekorasyona bütünlük katması için,  mobilyanıza uygun tonlarda gül kurusu, su yeşili, açık mavi gibi pastel renklerden oluşan yastıklar kullanabilirsiniz.

Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan duvar stickerlarına dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Ancak bu noktada pastel tonlarda stickerlar seçmeniz gerekmektedir. Çiçek açmış ağaç dalı gibi bir seçim yapmalısınız. Bu seçim oturma odanıza sonbahar dinginliği getirecektir.

Oturma odanızın dekorasyonda duvarlarınıza pastel tonlarda geometrik desenler kullanarak mekana modern ve huzurlu bir hava katabilirsiniz.

Pastel tonlarda doğal, şık ve dinginlik hissi veren oturma odaları dekore etmek için alternatif yöntemler deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu