Peluş halı bakımı

Peluş halılarınız için bakım önerileri:

Peluş halılarınız silkelemeyin ve güneşten koruyun. Halının kılavuzunda belirtilmedikçe yıkamamaya özen gösterin ve rutubetten koruyun. Halı yıkandıktan sonra ütülemeyin, saklarken katlamayın. Halınızı süpürmek için sadece elektrikli süpürge kullanın. Halınızı asit içeren maddelerden koruyun.

Halınızın üzerinde oluşan lekelere anında müdahale ederek, lekenin daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz. Halı üzerine dökülen sıvıları zaman kaybetmeden havlu kağıt ile emdirin. Halı üzerine dökülen katı leke yapıcılarını zaman kaybetmeden bir kaşık yardımı ile alın. Halınızın yüzeyinde leke kalmış ise, halınıza uygulayacağınız leke çıkarıcıyı önce halınızın görünmeyen bir yerinde deneyin. Halınızda çamaşır suyu, deterjan, sirke gibi malzemeleri kullanmayın. Şarap, çay, alkol, kimyasal maddeler ve benzeri lekeler için profesyonel yardım isteyin.

Bu bilgiler yardımıyla, peluş halınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sadece yumusaticiyla makinede 30 derecede yika dediler yikadim halilarim atilacak kadar kotu oldu.Vazgectigim icin makinede deterjanla 40 derece 1000 devirde yikadim yumusatici da kullandim kuruyunca da kedimin taragiyla taradim pırıl pırıl oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu